Redmi K30i może trafić na rynek. Czym będzie się różnić od innych modeli z tej serii?

Redmi K30i może trafić na rynek. Czym będzie się różnić od innych modeli z tej serii?

Tak naprawdę praktycznie co chwila słyszymy o nowych urządzeniach stworzonych przez Xiaomi czy Redmi. Seria Redmi K30 już jakiś czas temu trafiła na rynek, ale wszystko wskazuje na to, że chiński producent pracuje nad kolejnym smartfonem z tej rodziny. Czym zatem będzie się wyróżniać to urządzenie?

Redmi K30i czyli kolejna wersja “lite”?

Informacje na temat nadchodzącej nowości submarki Xiaomi zostały opublikowane przez użytkownika serwisu Twitter o nicku Xiaomishka. Wprawdzie plotki te nie zostały w jakikolwiek sposób potwierdzone przez samego producenta z Państwa Środka, ale warto zaznaczyć, że przecieki publikowane przez tę osobę już niejednokrotnie okazywały się faktem. Redmi K30i ma być najtańszym smartfonem z tej serii. Tym samym najprawdopodobniej będzie czymś w rodzaju Redmi K30 Lite. Według plotek główną różnicą pomiędzy nadchodzącą nowością submarki Xiaomi a Redmi K30 będzie aparat główny. Z racji tego, że chiński producent chce stworzyć tańsze urządzenie to sensowne wydaje się zrezygnowanie z matrycy 64 Mpix na rzecz tej 48 Mpix. Nadal jednak nie wiemy czy będzie to sensor Sony czy też Samsunga.

https://twitter.com/xiaomishka/status/1251910605667217409

Dodatkowo bardzo możliwe, że Redmi K30i także otrzyma modem 5G. I tak naprawdę sugeruje to przede wszystkim przewidywana cena. Najprawdopodobniej nadchodząca nowości chińskiej firmy zostanie wyceniona na około 1799 juanów czyli jakieś 1060 zł. Dla porównania za Redmi K30 4G w wersji 4/64 trzeba było zapłacić po premierze w Chinach 1599 junaów (ok. 940 zł), a Redmi K30 5G w konfiguracji 6/128 kosztował 2299 juanów (ok. 1355 zł).

Zobacz także: Tak będzie wyglądać Honor 10X Pro? Wszystko na to wskazuje!

Niestety, ale nie wiemy czy smartfon ten otrzyma procesor Qualcomma czy MediaTeka. Cała reszta specyfikacji pozostaje na tę chwilę tajemnicą. Nie wiemy także, kiedy submarka Xiaomi miałaby zaprezentować światu swoją nowość. Tym samym pozostaje nam uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości i czekać na kolejne informacje na ten temat!

Na zdjęciu głównym znajduje się Redmi K30 5G.

Czekacie na premierę Redmi K30i? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!