Premiera Redmi K60 Ultra coraz bliżej!

Redmi K60 Ultra na nowych przeciekach
Redmi K50 Extreme Edition (fot. producenta)

O Redmi K60 Ultra w ostatnim czasie pojawia się coraz więcej informacji, dzięki czemu wiemy na jego temat niemal wszystko. Tym razem do sieci wyciekła informacja na temat jego jakości wykonania. Oto, co wiemy. 

Flagowa specyfikacja techniczna, ale średnia jakość wykonania? 

Najnowsze informacje nie są zbyt interesujące, ale warto też o nich wspomnieć. Chodzi przede wszystkim o jakość wykonania, która jak na flagowy model nie będzie zachwycać. Wszystko dlatego, że smartfon ma mieć plastikową ramkę. Jasne, nie jest to jakaś wada, ale wielu użytkowników od flagowego smartfona oczekiwałoby topowej jakości użytych materiałów. Wszystko zależy jednak od ostatecznej ceny Redmi K60 Ultra. 

Redmi K60 Ultra na nowych przeciekach
Redmi K60 Ultra (źródło: Weibo)

Omawiany model Xiaomi ponadto oferować ma szklany, tylny panel, ale niektóre z plotek sugerują, że na rynku zadebiutuje również wariant ze skórzanym tyłem. Nie zabraknie też kilku wariantów kolorystycznych.

Co zaoferuje Redmi K60 Ultra?

Jeśli chodzi o parametry techniczne, to Redmi K60 Ultra zostanie prawdopodobnie wyposażony w 6,67-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 1.5K i częstotliwości odświeżania obrazu na poziomie 144 Hz. Prawdopodobnie nie zabraknie też funkcji przyciemniania PWM 1920 Hz. 

Premiera Redmi K60 Ultra coraz bliżej!
źródło: Weibo

Za wydajność smartfona odpowiada procesor MediaTek Dimensity 9200+, który wykonany jest w 4 nm procesie technologicznym i składa się z jednego rdzenia Cortex-X3 o taktowaniu 3.35 GHz, trzy rdzenie Cortex-A715 o taktowaniu 3 GHz, czterech rdzeni Cortex-A510 o taktowaniu 2 GHz oraz układu graficznego Immortalis G715. Zestaw ten wspierany ma być przez 16 GB pamięci RAM LPDDR5X oraz maksymalnie 1 TB pamięci wewnętrznej UFS 4.0. 

Na tylnym panelu znaleźć się ma potrójny aparat, ale do tej pory poznaliśmy wyłącznie parametry obiektywu głównego, który charakteryzować się ma rozdzielczością 50 Mpx z OIS (Sony IMX800). Warto w tym miejscu wspomnieć, że taki sam obiektyw znalazł się w Xiaomi 13. Jeśli chodzi o parametry pozostałych obiektywów, to serwis źródłowy nie podaje szczegółów na ich temat, ale najprawdopodobniej będzie to obiektyw ultraszerokokątny z obiektywem do zdjęć makro lub zdjęć portretowych. 

Premiera Redmi K60 Ultra coraz bliżej!
źródło: Weibo

Ponadto całość ma pracować pod kontrolą systemu Android 13 i czerpać energię z akumulatora o pojemności 5000 mAh z technologią szybkiego ładowania o mocy 120 W. Na wyposażeniu pojawi się też Wi-Fi 7, Bluetooth 5.3, NFC oraz modem 5G. 

Redmi K60 Pro zapewne nie wyjdzie poza rynek chiński, ale na globalnych rynkach pojawi się prawdopodobniej jako Xiaomi 13T Pro. 

Źródło: Gizmochina

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!