Redmi K70 zdradza swój wygląd przed oficjalną premierą!

Redmi K70 na nowych przeciekach
fot. producenta

Oficjalny debiut serii Redmi K60 miał miejsce pod koniec ubiegłego roku, więc bardzo prawdopodobnym jest to, że kolejna generacja już wkrótce może pojawić się na rynku. Potwierdzać to mogą coraz częstsze informacje na temat nadchodzących modeli, które pojawiają się w sieci. Oto, co nowego wiemy na temat Redmi K70. 

Poznaliśmy prawdopodobny wygląd Redmi K70

Nadchodzący smartfon submarki Xiaomi będzie mógł pochwalić się designem dość odbiegającym od aktualnie znanych modeli tego producenta. Wszystko za sprawą wyspy biegnącej przez całą szerokość telefonu, w której znaleźć się mają cztery elementy tworzące kwadrat. W ich skład wejść ma potrójny aparat oraz dioda doświetlająca LED, które – swoją drogą – dość mocno będą wystawać ponad obudowę. 

Taki zabieg stylistyczny sprawia, że tylny panel przypomina nieco modele firmy POCO, co niekonieczne musi dziwić, gdyż Redmi K60 może być dostępny na globalnym rynku jako POCO F6. 

Jeśli chodzi natomiast o parametry techniczne, to na ten moment nie wiemy zbyt wiele. Nieoficjalnie mówi się, że Redmi K70 wyposażony zostanie w płaski wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości Full HD+ oraz częstotliwości odświeżania obrazu na poziomie 120 Hz z zintegrowanym czytnikiem linii papilarnych. 

Sercem smartfona zostać może procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, który składa się z jednego rdzenia Cortex-X3 o taktowaniu 3.2 GHz, dwóch rdzeni Cortex-A715 o taktowaniu 2.8 GHz, dwóch rdzeni Cortex-A710 o taktowaniu 2.8 GHz, trzech rdzeni Cortex-A510 o taktowaniu 2.0 GHz oraz układu graficznego Adreno 740 lub procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, który z kolei składa się z jednego rdzenia Cortex-X4 o taktowaniu 3.3 GHz, pięciu rdzeni Cortex-A720 o taktowaniu 3.2 GHz, dwóch rdzeni Cortex-A520 o taktowaniu 2.3 GHz oraz układu graficznego Adreno 750.

Redmi K70 prawdopodobnie otrzyma też akumulator o pojemności 5000 mAh z technologią szybkiego ładowania o mocy co najmniej 90 W, aparat główny o rozdzielczości 50 Mpx z OIS oraz pracować będzie pod kontrolą Androida 14 z nakładką producenta. 

Póki co, nie wiemy nic więcej o omawianym modelu, ale wszystko wskazuje na to, że w niedalekiej przyszłości Redmi K70 zadebiutuje oficjalnie na rynku. 

Źródło: GSMArena

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!