Redmi Note 12 Pro Plus zadebiutuje z matrycą 200 Mpix i ładowaniem 210 W!

Redmi Note 12 Pro Plus zadebiutuje z matrycą 200 Mpix i ładowaniem 210 W!

Xiaomi zaprezentuje serię Redmi Note 12 Pro już w najbliższy czwartek, 27 października 2022 roku. Na dzień przed premierą otrzymaliśmy szczegółowe informacje na temat specyfikacji jednego z modeli. Będzie grubo, przynajmniej na papierze.

Redmi Note 12 Pro Plus ma być mocnym zawodnikiem

Producent nieźle podgrzał atmosferę przed prezentacją ujawniając szczegóły na temat matrycy jaka znajdzie się w Redmi Note 12 Pro Plus. Główny sensor aparatu ma mieć aż 200 Mpix – będzie to matryca ISOCELL HPX firmy Samsung. Konkretniej jest to Samsung ISOCELL HP3 ogłoszony na początku tego roku.

Redmi Note 12 Pro Plus

To matryca o rozmiarze 1/1,4 cala obsługująca łączenie 16 do 1. Zdjęcia mają wtedy rozdzielczość 12,5 Mpix, a wielkość takiego łączonego piksela wynosi 2,24 um. Sensor Samsunga może też robić fotki 50 Mpix (z pikselami 1,12 um), a także wykorzystać pełną rozdzielczość – wtedy piksele mają rozmiar 0,56 um. Za obsługę obrazu będzie odpowiadał procesor MediaTek Dimensity 1080, a więc smartfony Redmi będą pierwszymi na rynku z tym układem.

Przedpremierowe przecieki mówią, że Redmi Note 12 Pro Plus otrzyma również ładowanie przewodowe o mocy aż 210 W. Znany leakster uważa jednak, że globalna wersja tefo telefonu będzie się różniła od chińskiej i nie zaoferuje nam tej funkcji. O tym jednak przekonamy się na początku przyszłego roku, ponieważ na ten termin jest przewidywana premiera nowych urządzeń Redmi na świecie.

Źródło: tablety,pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!