Redmi Note 12 Turbo może trafić na globalny rynek jako inny smartfon

Specyfikacja techniczna nadchodzącego Redmi Note 12 Turbo / POCO X5 GT
POCO X5 Pro 5G i POCO X5 5G (fot. producenta)

Xiaomi już niedługo może wprowadzić na globalny rynek jeden z modeli z serii Redmi Note 12, który wkrótce pojawi się na chińskim rynku. Wszystko wskazuje na to, że Redmi Note 12 Turbo może zadebiutować globalnie jako jeden ze smartfonów marki-córki. 

Redmi Note 12 Turbo może trafić na globalny rynek jako smartfon POCO

Zgodnie z najnowszymi informacjami prosto z Chin, nadchodzący smartfon Xiaomi już wkrótce może zadebiutować oficjalnie na rynku. Sugeruje to coraz częstsza obecność w różnego rodzaju jednostkach certyfikujących. 

Jak już wspomniałem, wszystko wskazuje na to, że nadchodzący POCO X5 GT będzie rebrandem nie zaprezentowanego jeszcze Redmi Note 12 Turbo. Jeśli dotychczasowe plotki się potwierdzą, to smartfon zostanie wyposażony w 6,67-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości Full HD+ z częstotliwością odświeżania obrazu na poziomie 120 Hz. 

Redmi Note 12 Turbo może trafić na globalny rynek jako inny smartfon
POCO X5 5G (fot. producenta)

Sercem smartfona ma być nowy, czekający jeszcze na swój debiut procesor Qualcomm Snapdragon 7 Gen 2, który według plotek wydajnościowo ma być naprawdę wysoko pozycjonowany, ale dostępny będzie w bardziej przystępnych cenowo urządzeniach. Z plotek wynika, że POCO X5 GT/Redmi Note 12 Turbo może otrzymać nawet 12 GB pamięci operacyjnej RAM oraz do 512 GB pamięci wewnętrznej. 

Za jakość zdjęć w omawianym modelu odpowiadać ma potrójny aparat, który prawdopodobnie składać się będzie z obiektywu głównego 50 Mpx, obiektywu ultraszerokokątnego 8 Mpx oraz obiektywu do zdjęć makro 2 Mpx. Na froncie znaleźć się może kamerka do selfie i rozmów wideo o rozdzielczości 16 Mpx. POCO X5 GT pracować ma pod kontrolą Androida 13 z nakładką MIUI i czerpać energię z akumulatora o pojemności 5500 mAh z technologią szybkiego ładowania o mocy 67 W. 

Na ten moment nie wiadomo, kiedy Redmi Note 12 Turbo zostanie oficjalnie wprowadzony na rynek. Wszystko wskazuje jednak na to, że premiera zbliża się wielkimi krokami.

Źródło: GSMArena

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!