Redmi Pad będzie miał nowy chip MediaTeka

Xiaomi Pad 5
Xiaomi Pad 5

Poznaliśmy kolejne szczegóły na temat nadchodzącego tableta submarki Xiaomi. Redmi Pad prawdopodobnie zaoferuje nowy chipset MediaTeka.

Redmi Pad z MediaTekiem?

Jak wynika z najnowszych informacji uzyskanych przez portal MIUI Polska, Redmi Pad będzie pracować na układzie MT8781 opartym o 6 nm proces technologiczny. Nie jest jednak znana nam nazwa konsumencka tego procesora, choć jego wydajność odpowiada chipsetowi Helio G99, który ma być w POCO M5.

MT8781 to 2 rdzenie Cortex-A76 o taktowaniu 2,2 GHz oraz 6 rdzeni Cortex-A55 o taktowaniu maksymalnym 2 GHz. Z procesorem ma współpracować układ graficzny Mali-G57 MC2. Jest to raczej średniopółkowy zestaw, co też jasno nam pokazuje, że Redmi Pad będzie tanim sprzętem.

Redmi Pad
Redmi Pad

Do tego dostaniemy pamięć RAM LPDDR4x. Ponadto nieznany nam układ MediaTeka zaoferuje maksymalną rozdzielczość 2000 x 1200 pikseli z odświeżaniem do 90 Hz. Obsłuży również WiFi 5 i Bluetooth 5.2. Nie ma natomiast obsługi 5G, choć jest LTE, ale Redmi Pad nie zaoferuje połączenia komórkowego.

Biorąc pod uwagę wszystkie te informacje możemy dojść do wniosku, że Redmi Pad będzie sprzętem tańszym niż Xiaomi Pad 5. Na rynku będzie raczej konkurował z tanimi sprzętami typu realme Pad. Może też podjąć się walki z tańszymi Chromebookami, choć to kompletnie inna kategoria produktowa.

Źródło: MIUI Polska

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!