Redmi Pad SE pozuje na oficjalnych grafikach!

Redmi Pad SE na oficjalnych grafikach
fot. Xiaomi UI

Już od dłuższego czasu w sieci pojawiają się informacje na temat nadchodzącego tabletu Redmi, który wcześniej znany był jako Redmi Pad 2. Wszystko wskazuje jednak na to, że zadebiutuje on na rynku jako Redmi Pad SE. Oto, co o nim wiemy. 

Co już wiemy o Redmi Pad SE?

Udostępnione grafiki pokazują, że nadchodzący tablet Xiaomi oferować będzie duży wyświetlacz z symetrycznymi ramkami oraz wysepkę z aparatami na tylnym panelu, która nawiązuje wizualnie do smartfonów producenta. Nadchodząca nowość oferowana ma być w trzech wersjach kolorystycznych: ciemnoszarej, zielonej oraz fioletowej. 

Tablet oferować ma m.in. 11-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1200×1920 pikseli, proprocjach 8:5 i częstotliwości 90 Hz, aparat główny o rozdzielczości 8 Mpx, kamerkę do selfie i rozmów wideo o rozdzielczości 5 Mpx oraz cztery głośniki stereo z technologią Dolby Atmos. 

Za wydajność tableta odpowiedzialny ma być procesor Qualcomm Snapdragon 680, który wykonany jest w 6 nm procesie technologicznym i składa się z czterech rdzeni Kryo 265 o taktowaniu 2.4 GHz, czterech rdzeni Kryo 265 o taktowaniu 1.9 GHz oraz układu graficznego Adreno 610. Zestaw wspierany może być przez 4 GB pamięci operacyjnej RAM oraz minimum 128 GB pamięci wewnętrznej. 

Redmi Pad SE pozuje na oficjalnych grafikach!
fot. Xiaomi UI

Urządzenie w dniu premiery pracować ma pod kontrolą systemu Android 13 z nakładką MIUI 14, która dostosowana jest do tabletów. Ponadto tablet oferować ma akumulator o pojemności 8000 mAh ze wsparciem dla ładowania przewodowego o mocy 18 W, które odbywać się ma przez port USB typu C. 

Nieoficjalnie mówi się, że Redmi Pad SE zostanie oficjalnie zaprezentowany 1 września bieżącego roku, podczas której zaprezentowany ma być Xiaomi MIX Fold 3, Xiaomi Pad 6 Max oraz Redmi K60 Ultra, który z kolei będzie prawdopodobnie dostępny w Europie jako Xiaomi 13T Pro.  

Źródło: Xiaomi UI

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!