Redmi pracuje nad smartfonem wyposażonym w MediaTeka Dimensity 1000+

Redmi pracuje nad smartfonem wyposażonym w MediaTeka Dimensity 1000+

Smartfony firmy Redmi cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim świetny stosunek ceny do możliwości. Teraz w sieci pojawiły się informacje o kolejnym topowym modelu stworzonym przez producenta z Państwa Środka. Czy jest na co czekać?

Redmi K40 na horyzoncie?

Informacje na ten temat pochodzą oczywiście z chińskiego serwisu Weibo i zostały opublikowane przez użytkownika, który znany jest z wielu przecieków i plotek okazujących się następnie faktem. Nowy smartfon submarki Xiaomi wyposażony w MediaTeka Dimensity 1000+ ma trafić na rynek w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Jednostka ta jest na tę chwilę najmocniejszym procesorem w portfolio tajwańskiego producenta, ale jednocześnie pozostaje w tyle za topowymi modelami procesorów Qualcomma. Bardzo możliwe, że nadchodzącą nowości chińskiej firmy będzie następca modelu K30.

Redmi pracuje nad smartfonem wyposażonym w MediaTeka Dimensity 1000+

Smartfon ten został bardzo ciepło przyjęty przez fanów marki. Jestem świadomy tego, że nadal część użytkowników nie darzy MediaTeków sympatią, ale tak naprawdę w momencie, gdy nie chcemy wgrywać nieoficjalnych wersji systemu to nie mamy się czego bać. Z tego też powodu Redmi K40 z MediaTek Dimensity 1000+ mógłby być czymś naprawdę ciekawym. Oczywiście procesor ten jest także wyposażony w modem 5G, a co za tym idzie łączność z sieciami nowej generacji nie jest jakimkolwiek problemem.

Zobacz także: Nadchodzący średniak OnePlus może zostać wyceniony na 299 dolarów

Redmi K30 został zaprezentowany światu w grudniu zeszłego roku, a co za tym idzie ponad pół roku od premiery to najprawdopodobniej odpowiedni czas, aby wprowadzić na rynek następcę. W Redmi K40 nie powinno także zabraknąć wyświetlacza ze zwiększoną częstotliwością odświeżania, sporej ilości RAM-u, naprawdę niezłych aparatów oraz dużej baterii ze wsparciem szybkiego ładowania. Więcej informacji na ten temat powinno pojawić się w sieci już niedługo. Pozostaje nam uzbroić się w więcej informacji na ten temat!

Na zdjęciu głównym znajduje się Redmi K30.

Czekacie na pierwszy smartfon Redmi wyposażony w MediaTeka Dimensity 1000+? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!