Redmi zapowiada premierę laptopa stworzonego z myślą o graczach

Redmi zapowiada premierę laptopa stworzonego z myślą o graczach

Submarka Xiaomi nie zwalnia tempa. Redmi nieustannie wprowadza na rynek kolejne nowości i urządzeniami tymi nie są jedynie smartfony, a także cała masa akcesoriów, słuchawek czy także laptopów. Teraz czas na coś stworzonego specjalnie z myślą o graczach!

Co wiemy o Redmi G?

To właśnie pod taką nazwą na rynek ma trafić nowy laptop submarki Xiaomi. Według oficjalnych informacji premiera tego sprzętu odbędzie się już 14 sierpnia tego roku. Co ciekawe sam Lu Weibing, jeden z dyrektorów Redmi, zdradził światu także część informacji na temat samej specyfikacji. Nadchodząca nowość producenta z Państwa Środka zostanie wyposażona w ekran o przekątnej 16,1 cala. Wyświetlacz ten cechować się będzie także odświeżaniem na poziomie 144 Hz oraz pokryciem palety barw sRGB na poziomie 100%.

Redmi zapowiada premierę laptopa stworzonego z myślą o graczach

Za wydajność najprawdopodobniej odpowiedzialny będzie procesor Intel Core i5 dziesiątej generacji. Bardzo możliwe, że będzie to niezaprezentowany jeszcze i5-10200H, ale informacja ta nie jest jedynie plotką, która może, ale nie musi okazać się faktem. Nie zabraknie także grafiki NVIDIA GeForce GTX 1650 oraz wsparcia dla Wi-Fi 6. Liczę także na minimum 16 GB RAM-u oraz spory dysk SSD przeznaczony na pliki użytkownika. Oczywiście pełna specyfikacja Redmi G pozostaje na tę chwilę tajemnicą, ale tak naprawdę wszystko stanie się jasne już 14 sierpnia.

Zobacz także: Xiaomi Mi 10 Ultra oraz Redmi K30 Ultra nie trafią na rynek globalny

Ogromną zaletą nadchodzącej nowości chińskiego producenta może być także cena. Według posta opublikowanego przez Lu Weibing w serwisie Weibo firma chciała zrobić wszystko, aby cena laptopa dla graczy była niższa niż 5000 juanów (ok. 2690 zł). I to najprawdopodobniej udało się osiągnąć. Sama premiera będzie miała miejsce w Chinach i tak naprawdę nie wiemy czy doczekamy się także wprowadzenia Redmi G na rynek globalny. Pozostaje nam uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości!

Co myślicie o nowym laptopie gamingowym Redmi G? Czekacie na premierę tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!