RedmiBook 16 z Intel Core i7 zadebiutuje już 8 lipca

RedmiBook 16 z Intel Core i7 zadebiutuje już 8 lipca

Redmi w swojej ofercie posiada nie tylko smartfony, ale także liczne akcesoria, słuchawki oraz laptopy. I chiński producent nie zamierza zwalniać tempa i już 8 lipca tego roku wprowadzi na rynek kolejnego laptopa. W sieci pojawił się oficjalny plakat oraz pierwsze informacje na temat tego sprzętu. Czy jest na co czekać?

RedmiBook 16

Do tej pory tak naprawdę nikt nie spodziewał się premiery nowego laptopa submarki Xiaomi. Teraz jednak chiński producent postanowił opublikować w chińskim serwisie Weibo grafikę zdradzającą nam datę wprowadzenia RedmiBooka 16 na rynek. Plakat ten mówi nam jasno, że nadchodząca nowość zostanie wyposażona w procesor Intel Core i7 dziesiątej generacji. Jednocześnie nie wiemy dokładnie, na którą wersję tej jednostki zdecyduje się Redmi, ale jednocześnie wydajność powinna być na tyle duża, że sprzęt ten sprosta oczekiwaniom większości przeciętnych użytkowników.

Bez wątpienia nie będzie to sprzęt dla graczy, ale myślę, że chińska firma będzie chciała czymś nas zaskoczyć podczas oficjalnej premiery. Laptop ten ma otrzymać także 8 GB lub 16 GB RAM-u, a na pliki użytkownika zostanie przeznaczony dysk SSD o pojemności 256 GB lub 512 GB. Jak sama nazwa wskazuje RedmiBook 16 ma otrzymać ekran o przekątnej 16 cali. Wyświetlacz ten powinien cechować się rozdzielczości FullHD i zajmować większość panelu przedniego poprzez zmniejszenie ramek do minimum.

Zobacz także: Microsoft wymusza aktualizację Windowsa 10, która wnosi Microsoft Edge

Co z ceną? Ta najprawdopodobniej w Chinach ma być ustalona na poziomie 3999 juanów (ok. 2250 zł) za najsłabszą konfigurację. Bez wątpienia w pierwszej kolejności sprzęt ten zadebiutuje w samym Państwie Środka i jednocześnie nie spodziewałbym się premiery na rynku globalnym. Do tej pory poprzednie laptopy submarki Xiaomi nie pojawiły się w Europie i tak naprawdę nie widzieliśmy nawet jakichkolwiek plotek mających sugerować nam wprowadzenie urządzeń tych na rynki Starego Kontynentu.

Na zdjęciu głównym znajduje się RedmiBook 14.

Czego oczekujecie po nowym laptopie Redmi? Chcielibyście premiery RedmiBooków w naszym kraju? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!