Reklamy w smartfonach Huawei usunięte. Mamy oficjalne stanowisko firmy!

huawei p30 pro

Reklamy są bez wątpienia czymś czego wielu z nas nie lubi i nie chce aby te wyświetlały się dosłownie wszędzie. Ostatnie dni przyniosły doniesienia o niechcianych treściach w smartfonach Huawei. Teraz polski przedstawiciel chińskiego gigant odniósł się do całej sprawy!

Reklamy usunięte

Zacznijmy od początku. Od kilku dni w sieci pojawiał się ogrom informacji mówiących, że w wielu modelach smartfonów Huawei pojawiły się reklamy serwisu Booking.com. Jasne, zbliżają się wakacje, ale nikt z nas nie chce aby tego typu treści były bez naszej zgody wyświetlane na ekranie blokady czy w aplikacji z motywami. Co więcej problem dotyczył praktycznie wszystkich modeli telefonów chińskiego producenta, zarówno tych budżetowych jak i flagowych, a zgłoszenia o reklamach napłynęły z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii, RPA czy z Polski. Jak to wyglądało? Możecie zobaczył poniżej.

Bez wątpienia tego typu sytuacja nie powinna mieć miejsca. Oczywiście reklamy są czymś na czym producent zarabia, ale nie powinny być one wyświetlane bez zgody użytkownika danego urządzenia i to jeszcze w takim miejscu jak ekran blokady. Z tego też powodu postanowiliśmy skontaktować się z polskim przedstawicielem firmy Huawei i zapytać o zdanie w tej kwestii.

Zobacz także: Huawei wstrzymuje produkcję laptopów. Chiński gigant wycofa się z tego rynku?

Przepraszamy za niedogodności, których mogli doświadczyć nasi użytkownicy. Informujemy, że usunęliśmy już z naszych serwerów obrazy („okładki”) z ekranu blokady, które nie powinny były się wyświetlać.

W przypadku obrazów („okładek”), które zdążyły już się załadować do pamięci telefonu, należy postąpić zgodnie z poniższą instrukcją:

1) Jeśli obraz („okładka”) ponownie pojawi się na ekranie blokady telefonu, przesuń palcem od dolnej krawędzi ekranu w górę, aż pokaże się pasek narzędzi;

2) Kliknij ikonę „Kosz” i wybierz „Usuń” w komunikacie, który się pojawi. – huawei polska

Tym samym bardzo możliwe, że reklamy serwisu Booking na ekranie blokady były niczym innym jak pomyłką, a nie czymś co zagości w smartfonach Huawei na stałe. Całe szczęście, że obrazy te zostały już usunięte z serwerów, a polski przedstawiciel chińskiej firmy wyjaśnił co mogą zrobić użytkownicy aby całkowicie się ich pozbyć.

Doświadczyliście reklam w smartfonie Huawei? Zapraszamy do komentowania!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!