Revolut świętuje 7 urodziny. Ma już ponad 20 mln klientów

Revolut
Revolut

Revolut z okazji swoich siódmych urodzin pochwalił się statystykami dotyczącymi swojej działalności. Jak podaje źródło, najważniejszą z nich jest przekroczenie granicy 20 milionów pozyskanych klientów.

Polacy używają Revolut, ale nie są na podium

Każdego dnia klienci Revoluta dokonują za pomocą aplikacji ponad 250 milionów transakcji. Najwięcej w Wielkiej Brytanii, ponieważ tam Revolut ma 4,8 milionów klientów. Drugie miejsce zajmuje Rumunia z 2 milionami klientów, a trzecie Irlandia, gdzie jest ich 1,9 miliona. Tuż za podium znalazła się Polska, gdzie 1,7 miliona osób używa Revoluta. Na piątym miejscu plasuje się natomiast Francja z 1,5 miliona klientów.

Obecnie usługi Revolut są obecne w 36 krajach, a wkrótce mają się pojawić na kolejnych rynkach: w Meksyku, Brazylii czy Indiach. Firma podała także informacje dotyczące liczby pracowników, zatrudnionych jest już ponad 5 tysięcy osób, z czego 1 tysiąc w Polsce. Zespół ma być dalej rozwijany.

Brytyjski fintech przy okazji siódmej rocznicy rozpoczęcia działalności chciał zaznaczyć, jak rozwinęła się jego działalność. Revolut rozpoczynał od realizowana przelewów zagranicznych z wymianą walut. Dziś natomiast jego klienci mogą korzystać także z oprocentowanych kont do automatycznego oszczędzania, kredytów online, płatności odroczonych Pay Later czy nawet platformy do rezerwacji noclegów Stays. W ofercie są także usługi dla dzieci – konto i karta Revolut Junior.

Źródło: cashless.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!