Robert Lewandowski zrywa współpracę z Huawei!

Robert Lewandowski
(fot. Getty Images)

O firmie Huawei zrobiło się głośno już wczoraj. Wszystko przez pewien artykuł, który informował nas o tym, że chiński producent chroni rosyjskie strony przed atakami. To sprawiło, że wielu oczekiwało jakiejś reakcji nie tylko od samej marki, ale również jej ambasadorów, w tym od Roberta Lewandowskiego.

Robert Lewandowski zrywa umowę z firmą Huawei

Robert Lewandowski to jeden z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych piłkarzy na świecie. od wielu lat jest on “twarzą” firmy Huawei, gdzie występuje w reklamach wielu produktów – od telefonów po laptopy. Niestety, niedawno opublikowany artykuł przez brytyjski “Daily Mail” wywołał spore oburzenie.

Autorzy informowali w nim nas o tym, że Huawei aktywnie bierze udział w ochronie rosyjskich stron przed cyberatakami, chociażby mowa tu o grupie Anonymous mającej spore sukcesy na tym polu. W obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę, taka ochrona nie jest zbyt mile widziana, a oczy wielu Polaków zwróciły się w stronę Lewandowskiego. Warto też tutaj dodać, że jeszcze dzisiaj Huawei zdementował te plotki tłumacząc, że wcale firma nie bierze udziału w takim przedsięwzięciu.

lewandowski
(fot. AFP/East News)

Robert Lewandowski prawdopodobnie wolał dmuchać na zimne i już dowiedzieliśmy się, że zerwał kontrakt z chińską firmą. Warto dodać, kolejną umowę Lewandowski podpisał jeszcze w styczniu 2022 roku i miała ona obowiązywać przez następne trzy lata. Piłkarz miał na niej zarobić nawet 5 milionów Euro.

Informuję, że podjęliśmy dziś decyzję o zakończeniu współpracy marketingowej między Robertem Lewandowskim a marką Huawei. Tym samym realizacja wszelkich świadczeń promocyjnych została z naszej strony wstrzymana

informuje menedżer Roberta Lewandowskiego, Tomasz Zawiślak

Jak się dowiadujemy, Huawei już wie o decyzji piłkarza. Warto dodać, że po doniesieniach o współpracy chińskiej marki z Rosjanami, Lewandowski sam chciał jednoznacznie zrezygnować z tego kontraktu i jednocześnie nie chce być twarzą Huawei.

Oświadczenie Huawei

W nawiązaniu do artykułu, Huawei wysłał nam poniższe oświadczenie:

Huawei CBG Polska żałuje zakończenia partnerstwa z Robertem Lewandowskim. Doceniamy naszą długoletnią współpracę i życzymy mu samych sukcesów w przyszłości. Huawei przypomina równocześnie, że publikacja Daily Mail to fake news – zawarte w niej informacje są nieprawdziwe.

Źródło: Sportowe fakty WP

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!