Roborock Q Revo MaxV – inteligencja i moc w Twoim domu [recenzja]

Roborock Q Revo MaxV - inteligencja i moc w Twoim domu [recenzja]
fot. ROOTBLOG

Na polskim rynku dostępnych jest wiele różnych robotów sprzątających oferujących różne funkcje i rozwiązania. Tym razem postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej jednemu z najciekawszych modeli, jakim jest Roborock Q Revo MaxV. Co potrafi?

Roborock Q Revo MaxV – specyfikacja

Omówienie zacznijmy od specyfikacji robota sprzątającego Roborock Q Revo MaxV, która prezentuje się następująco:

 • Moc ssąca: 7000 Pa;
 • Moc odkurzacza: 60 W;
 • Pojemność akumulatora: 5200 mAh;
 • Deklarowany czas pracy: do 180 minut;
 • Czas ładowania akumulatora: poniżej 4h;
 • Pojemność zbiornika na kurz: 300 ml;
 • Pojemność zbiornika na wodę: 80 ml;
 • Pojemność worka w stacji: 2,7 l;
 • Pojemność zbiornika czystej wody: 4 l;
 • Pojemność zbiornika brudnej wody: 3,5 l;
 • Typ filtra: EPA E11;
 • Nawigacja: LiDAR PreciSense;
 • Dodatkowe funkcje i rozwiązania: asystent głosowy Rocky, podnoszenie zespołu szczotki, 5 poziomów mocy odkurzania, 30 poziomów dozowania wody;

Roborock Q RevoMaxV – recenzja

Omawiany robot sprzątający może pochwalić się technologią ssania HyperForce o mocy 7000 Pa, która w połączeniu z gumową szczotką bez problemu posprząta wszystkie, nawet te najdrobniejsze okruchy, a zastosowanie w pełni gumowej szczotki ma gwarantować skuteczność czyszczenia bez uciążliwego wplątywania się włosów. 

Roborock Q RevoMaxV na bieżąco może oceniać poziom zabrudzenia podłóg, więc jeśli po
umyciu podłogi okaże się, że podłoga w dalszym ciągu nie jest odpowiednio czysta, to robot
ponownie zajmie się sprzątaniem. W tym miejscu należy wspomnieć również o funkcji
unoszenia mopów i szczotki, dzięki której Roborock Q Revo MaxV z łatwością może przejść z
trybu jednoczesnego mopowania i odkurzania do samego odkurzania. Rozwiązanie to
sprawdza się w momencie, gdy robot wjeżdża na dywan lub wykładzinę.


Roborock Q Revo MaxV posiada system FlexiArm, opierający się na wysuwanym ramieniu
mopa, który pozwala z łatwością zmywać zabrudzenia z trudno dostępnych miejsc.
Producent chwali się, że robot bez najmniejszego wysiłku usuwa plamy z prędkością 200
obrotów na minutę ze stałym naciskiem. Q Revo MaxV to model wyposażony w
wielofunkcyjną stacją bazową, która w kompleksowy sposób zajmuje się konserwacją
urządzenia. Wśród oferowanych funkcji warto wymienić:

 • automatyczne mycie – funkcja umożliwia usuwanie wszelkich zanieczyszczeń z mopa, dzięki zastosowaniu tacy czyszczącej z regulowanym dopływem wody, która dodatkowo jest podgrzewana w celu usunięcia jak największej ilości zanieczyszczeń
 • automatyczne suszenie – suszenie ciepłym powietrzem o temperaturze 45°C pozwala zachować świeżość i czystość mopa, co z kolei niweluje powstawanie nieprzyjemnych zapachów.
 • automatyczne opróżnianie zbiornika na kurz.
 • automatyczne uzupełnianie zbiornika na wodę.
 • łatwa konserwacja stacji bazowej – konstrukcja stacji pozwala na łatwe odłączanie stacji bazowej, co pozwala na wygodne i skuteczne czyszczenie zabrudzeń.

W tym miejscu należy skupić się na tym, jak Roborock Q Revo MaxV radzi sobie w praktyce. Robot nie ma najmniejszego problemu z odkurzaniem, dzięki zastosowaniu między innymi dużej mocy ssania, dopracowanej szczotki i wielu dodatkowych funkcji. Sam robot podczas odkurzania jest zaskakująco cichy, a jego głośność oscyluje w okolicach 57-59 dB, natomiast podczas opróżniania zbiornika wzrasta ona do ok. 65-68 dB. Jeśli chodzi z kolei o mopowanie, to pod tym względem również nie ma się do czego przyczepić. Plusem jest wysuwane ramie, dzięki któremu krawędzie zostały bardzo dobrze umyte. Dodatkowo mamy tutaj podgrzewanie wody, mycie padów na ciepło oraz suszenie, dzięki czemu trzeba się bać o to, że jakieś bakterie i drobnoustroje zostają. Co ważne, wszystko myte jest w 60°, a suszenie w 45°.

Roborock Q Revo MaxV został wyposażony w technologię Reactive AI, dzięki której robot rozpoznaje przeszkody znajdujące się w pomieszczeniu. Funkcja rozpoznaje 62 typy obiektów, a w tym również zwierzęta. Q Revo może wykrywać też schody oraz miejsca w których może łatwo utknąć i jednocześnie sugerować oznaczenie tych miejsc jako strefy wykluczone ze sprzątania. Wspomniana wcześniej nawigacja laserowa Preci Sense skanuje pomieszczenia i tworzy ich szczegółowe mapy w celu wyznaczania optymalnych tras. 

Warto jeszcze wspomnieć, że dedykowana aplikacja umożliwia tworzenie spersonalizowanego harmonogramu sprzątania, który pozwala na ustalenie czy robot posprzątać ma cały dom, wybrane pokoje lub często używane obszary. Nie zabrakło również sterowania głosowego, które ma wsparcie dla Google Home, Amazon Alexa oraz Apple Siri. Przy jego wykorzystaniu użytkownik może m.in. wydać polecenie, aby robot rozpoczął sprzątanie. 

Roborock Q Revo MaxV - inteligencja i moc w Twoim domu [recenzja]
fot. ROOTBLOG

Wszystkie powyższe funkcje oraz rozwiązania sprawiają, że Roborock Q Revo MaxV jest jednym z ciekawszych modeli w swojej półce cenowej. Robot oferuje skuteczne czyszczenie podłogi z kurzu, sierści, różnego rodzaju resztek jedzenia czy też rozlanych napojów, zaschniętych plam, a do tego wszystkiego bez problemu dociera do najtrudniej dostępnych zakamarków znajdujących się w pomieszczeniach. 

Roborock Q Revo MaxV – pełny test 

Z pełnym testem i recenzją Roborock Q Revo MaxV możecie zapoznać się poniżej.


Artykuł płatny. Artykuł powstał przy współpracy z marką Roborock. Partner nie miał wpływu na opinię wystawioną w materiale.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!