Rocket League za darmo?! Gra przechodzi na model Free to Play

Rocket League za darmo?! Gra przechodzi na model Free to Play

Rocket League to popularna gra sieciowa związana z samochodami. Ostatnie czasy przyniosły wiele zmian do gry, jednak takiej bomby nie spodziewał się nikt! Tytuł Rocket League od teraz jest dostępny za darmo!

Rocket League to samochodowa gra sportowa, w której sterujemy zabawkowym autem i naszą rolą jest “kopnięcie” gola. Tak, w grze obowiązują zasady podobne do piłki nożnej, gdzie mamy piłkę oraz dwie bramki. Drużyny składają się z maksymalnie 4 samochodów, za których sterami siedzą oczywiście inni gracze. Do tej pory gra była płatna, jednak teraz właśnie się to zmienia!

Warto przeczytać: W Rocket League już nie pograsz na systemach Linux i MacOS

W Rocket League zagrasz za darmo!

Już jutro, to jest 23 września 2020 (środa), Rocket League przejdzie na model Free to Play. To oznacza, że każdy z nas będzie mógł w pełni za darmo pobrać grę i grać w nią tyle ile chce. Co ważne, model ten dotyczy nie tylko PC, ale również konsol Xbox, Playstation oraz Nintendo. Muszę wspomnieć, że producenci wycofają tytuł z platformy Steam i grę będziemy mogli dostać tylko i wyłącznie w Epic Games Store. Co równie ważne, na Playstation 4 i Switchu nie będzie nawet potrzebny abonament online! Niestety, w przypadku Xbox One potrzebna będzie subskrypcja Xbox Live Gold lub Xbox Game Pass Ultimate.

Co z tymi co zapłacili za Rocket League? Firma Psyonix nie zapomniała o nich i oferuje im specjalną edycję gry Legacy wraz ze wszystkimi dodatkami. Niestety, spotkałem się z wieloma komentarzami mówiącymi, że to nie jest zbyt dobra rekompensata.

Przyznam szczerze, że jeszcze jakiś czas temu bardzo cieszyłbym się z tego, że Rocket League będzie dostępne za darmo. Wszystko za sprawą tego, że gra była dostępna na platformy Linux oraz macOS, co w połączeniu z niskimi wymaganiami sprzętowymi dałoby mi możliwość pogrania na laptopie. Niestety, firma Psyonix postanowiło porzucić Pingwinka, jak i system od Apple.

Gracie w Rocket League? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!