Rodzina Raspberry Pi 4 doczekała się nowego członka!

Raspberry Pi 4
Raspberry Pi 4

Trudno nie przyznać, że Raspberry Pi 4 to naprawdę świetny minikomputer, który znacznie wyróżnia się na tle innych tego typu sprzętów. Sam miałem okazję korzystać z tego SBC i przyznam, że to naprawdę fajne urządzenie. Jak się okazuje, Raspberry Pi 4 zostało wydane w nowej wersji!

Kiedy to wyszło Raspberry Pi 4 to wiele osób (w tym ja) zastanawiało się, czy ten minikomputer nadawałby się do takiego użytku codziennego, jak jest w przypadku laptopa czy komputera stacjonarnego. Wszak specyfikacja prezentuje się całkiem dobrze, a nie każdy potrzebuje 32 gigabajtów RAM-u, najnowszej karty graficznej i najdroższego procesora. Poniżej możecie zapoznać się ze specyfikacją produktu.

  • czterordzeniowy procesor ARM Cortex-A72 Broadcom BCM2711 z taktowaniem 1,5 GHz;
  • 1, 2 lub 4 gigabajty pamięci RAM;
  • WiFi 2,4 oraz 5 GHz, Bluetooth 5.0;
  • Porty: 2 x USB 3.0, 2 x USB 2.0, 2 x micro HDMI, Jack 3,5 mm, piny GPIO, slot na kartę pamięci micro SD, USB-C do zasilania.
  • Dedykowany system operacyjny Raspbian.

Raspberry Pi 4 z 8 gigabajtami pamięci RAM!

Do rodziny Raspberry Pi 4 właśnie trafił nowy model! Czym się różni od poprzedników? Otóż ma on o dwa razy więcej pamięci RAM niż najlepszy dotąd wariat, czyli aż 8 GB! Reszta specyfikacji pozostaje taka sama. Co ciekawe, rewizja płytki to 1.3, w której to między innymi poprawiono tor zasilania. A ile kosztuje Raspberry Pi 4 z 8 GB RAM? NIe aż tak dużo, bowiem około 390 złotych.

Warto sprawdzić: ROOTBERRY Pi: Raspberry Pi 4 jako desktop? Sprawdziliśmy

Do czego może przydać się taka liczba pamięci RAM? Cóż, pomysłów jest wiele i chociażby pierwszy z brzegu to lepsza wydajność podczas korzystania z Raspberry Pi 4 jak z komputera osobistego.

Do czego przydałoby się Wam Raspberry Pi 4? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!