Roidmi EVE CC – kompaktowy robot sprzątający [TEST]

Roidmi EVE CC
Roidmi EVE CC

Roidmi EVE CC to odkurzacz, który wyróżnia się niezwykle kompaktową stacją dokującą, obecnością LIDAR oraz całkiem niską ceną. Jak wypadł w naszych testach?

Roidmi EVE CC – specyfikacja

 • Moc ssania – 3800 Pa
 • Pojemność akumulatora – 3200 mAh (czas pracy do 180 minut na pełnym naładowaniu)
 • Napięcie akumulatora – 14,4 V
 • Generowany hałas – 76 dB
 • Pojemność zbiornika na wodę – 0,29 l
 • Pojemność zbiornika na kurz w odkurzaczu – 0,26 l
 • Pojemność zbiornika w stacji na kurz – 2,5 l
 • Wymiary stacji – 27,5 x 29,3 cm
 • Wymiary robota -3,25 x 3,25 x 9,7 cm
 • Przeznaczenie – mopowanie, odkurzanie
 • Funkcje – automatyczne usuwanie kurzu, LIDAR, tworzenie mapy wnętrza, wykrywanie spadu
 • Wyposażenie – szczotka boczna, filtr, 2x ściereczki z mikrofibry, 5x worek na kurz, stacja oczyszczająco-ładująca, zbiornik 2w1
 • Sterowanie – aplikacja mobilna, przyciski
 • Komunikacja – Wi-Fi
 • Waga – 2,8 kg (robot); 2,6 kg (stacja)

Kup odkurzacz automatyczny Roidmi EVE CC w sklepie Komputronik!

Roidmi EVE CC – recenzja

Podobnie jak to jest w przypadku innych urządzeń tego typu, robot cechuje się okrągłą budową z “wystającym” LiDAR-em poza obrys. Co ciekawe, góra jest matowa i biała, co pozwala łatwo zetrzeć kurz i inne zabrudzenia, a także tutaj znajdziemy dwa przyciski. Na froncie znajduje się zderzak pozwalający uniknąć uszkodzeń po uderzeniu w meble czy inne przedmioty. Zarówno na froncie, jak i pod spodem (w celu wykrycia spadu), mamy wiele czujników.

Roidmi Eve CC
Roidmi Eve CC

Na spodzie znalazło się obrotowe kółko i jedna miotełka. Co ciekawe, w zestawie znajduje się druga, zapasowa. Miotełka pozwala lepiej zebrać kurz i inne zabrudzenia. Mamy też dwa duże koła i gumową szczotkę, która, niestety, nie jest grawitacyjna. Jest jednak nieco uszczelniona.

Roidmi Eve CC
Roidmi Eve CC

No i oczywiście nie zabrakło zbiornika na kurz oraz wodę. Zbiornik na odpady nie jest zbyt duży, ale możemy to wybaczyć, ponieważ stacja dokująca sama je wybiera (o czym powiemy później).

Roidmi Eve CC
Roidmi Eve CC

Pozostając jeszcze w temacie spodu odkurzacza, to możemy dostrzec tutaj pad mopujący. To właśnie ten mop jest nawilżany za pomocą wody ze zbiornika. Warto jednak zaznaczyć, że ten odkurzacz raczej nie myje podłóg, a je po prostu odświeża na mokro. Jak chcecie, aby odkurzacz faktycznie mopował to niestety, trzeba kupić coś droższego z ruchomymi padami.

Roidmi Eve CC
Roidmi Eve CC

Tak jak zostało wspomniane, odkurzacz został wyposażony w LiDAR, co jest zaskakujące w tej półce cenowej. To zapewnia bardzo dobre pozycjonowanie i opcję przygotowania mapy mieszkania. Co też ważne, mamy zwiększoną moc do 3800 Pa, co powinno pozytywnie wpłynąć na jakość sprzątania.

Roidmi Eve CC
Roidmi Eve CC

W naszym teście odkurzacz poradził sobie całkiem dobrze. Logika sprzątania jest dobra, robot nie ominął żadnego obszaru. Jednakże były miejsca, w których miotełka rozrzuciła zanieczyszczenia w różne strony, a odkurzacz tego nie zebrał, ale musimy zaznaczyć, że nasz test do najłatwiejszych nie należy. Jak na budżetowy odkurzacz to Roidmi EVE CC wypada świetnie. Robot też nie jest przesadnie głośny.

Roidmi Eve CC
Roidmi Eve CC

Warto wspomnieć o stacji dokującej. Ta jest niewielka, tym samym świetnie sprawdzi się w kawalerce czy mieszkaniu – właśnie dlatego, że nie zajmuje wiele miejsca. Ma też funkcję oczyszczania zbiornika robota. I faktycznie kurz wybiera, ale nie zawsze dokładnie. Jednak nie jest to taki problem, ponieważ czyszczenie można wywołać drugi raz.

Roidmi EVE CC – recenzja wideo

Temu tekstowi towarzyszy pełna recenzja w formie materiału wideo. Warto do niej zajrzeć, ponieważ została tam przedstawiona cała budowa, test sprzątania oraz zaprezentowano aplikację mobilną.

Materiał płatny powstał przy współpracy z marką ROIDMI, partner nie miał wpływu na opinię oraz nie miał wglądu do materiału przed publikacją.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!