Problem z AntiCheat rozwiązany na SteamOS? Rust podobno już działa na Steam Deck

rust

Steam Deck ma włączyć wiele gier, głównie za sprawą wsparcia dla funkcji Proton, która pozwala na włączanie gier z Windowsa na Linuxie. Problemem jednak są systemy AntiCheat, które nie pozwalają na uruchomienie gier (pomimo tego, że działałyby bardzo dobrze). Jak się jednak okazuje, problemy z EAC zostają właśnie rozwiązywane – a przynajmniej tak już jest w przypadku gry Rust.

SteamOS i EAC

SteamOS to system bazujący na Arch Linux. Pingwinek już od jakiegoś czasu wygodnie uruchamia gry z Windowsa głównie za sprawą funkcji Proton. Niestety, jest fajnie, ale tak jednak ma problem z systemami AntiCheat, które blokują linuxowych graczy. Gdy wielu się o tym dowiedziało, to uznano, że Steam Deck nie uruchomi wielu ważnych gier. Valve jednak od razu powiadomiło, że problemy z EAC rozwiąże. Teraz widzimy tego efekty.

Rust na Steam Deck działa i to całkiem dobrze

Rust to jedna z najpopularniejszych gier online na komputery. Wiele osób liczyło na to, że Steam Deck pozwoli na zagranie w ten tytuł on-the-go. Niestety, na drodze stanął EAC, który przecież uniemożliwia uruchamianie wielu gier z Windowsa na Linuxie z Protonem. A może wcale tak nie jest?

Właściciel firmy Facepunch Studios (stojącej za grą Rust) twierdzi inaczej i już powiadomił, że Rust działa na Steam Deck i to całkiem dobrze. Mowa tu o wersji z systemem EAC, a nie tej ręcznie hostowanej z wyłączonym AntiCheat.

Inne tweety Garrego Newmana potwierdzają, że firma Facepunch Studios bardzo pozytywnie podchodzi do konsoli Steam Deck. Rozwiązanie problemu z EAC pokazuje nam, że jest to możliwe i inne gry mogą pójść śladem Rust.

Źródło: Twitter

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!