Salon samochodowy w Genewie odwołany. Powodem koronawirus…

Salon samochodowy w Genewie

Koronawirus namieszał sporo na świecie, także w świecie technologicznym. Wirus i choroba przez niego wywoływana nie pozostały bez wpływu na rynek motoryzacyjny. Niestety, jedna z najważniejszych imprez przemysłu samochodowego nie będzie mogła się odbyć…

Salon samochodowy w Genewie w tym roku się nie odbędzie, taka jest ostateczna decyzja…

I muszę przyznać, że to dobra decyzja. Mimo stosunkowo niskiej śmiertelności, koronawirus stanowi zagrożenie, którego w żadnym przypadku nie można go lekceważyć. A targi takie jak te, które rokrocznie odbywały się w Genewie, to idealne miejsce by szerzej rozprzestrzenić chorobę. Odwiedzający i wystawcy z całego świata, każdy chce zobaczyć prezentowane auta z bliska, wsiąść do środka. To przepis na sukces, niestety nie nasz, tylko choroby. 

Organizatorzy początkowo zapewniali, że targi powinny się odbyć, lecz decyzja została podjęta przez górę. Organizator wydarzenia zdążył już poinformować o fakcie odwołania imprezy. Rząd Szwajcarii zakazał organizowania imprez masowych, póki co do 15 marca bieżącego roku. Zakaz obejmuje skupiska ludzi większe niż 1000 osób. Nieco podobna sprawa do tej związanej z trwającym właśnie IEM-em w Katowicach, tylko w innej branży. No i tym razem o odwołaniu nie poinformowano na ostatnią chwilę, lecz chociaż kilka dni wcześniej. Targi miały startować 3 marca dla prasy, dla innych zwiedzających od 5 marca. 

Zobacz też: Jak rozwiązać problem z zasięgiem elektryków? Przyczepka z akumulatorem może być jednym z pomysłów!

Na pewno będzie to ogromna strata finansowa dla organizatora, tak samo zresztą jak dla wystawców, którzy mieli konkretne plany na genewskie targi. Co to oznacza dla osób, które nie zamierzały wybrać się do salonu samochodowego w Genewie? Otóż producenci będą musieli zaprezentować swoje nowinki przez inne kanały medialne, najprawdopodobniej przez Internet. Zatem nic straconego, jeśli tylko coś z nowości przykuje moją uwagę, to postaram się poinformować Was o tym w kolejnym wpisie.

Tymczasem zapraszam do komentowania! Myślicie, że taki ruch ze strony szwajcarskiego rządu był odpowiedni, czy może jednak uważacie, że panika jest przesadzona, szczególnie w Europie?

fot. tytułowe Flickr/ITU Pictures

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!