Samsung wystartuje z produkcją w 3 nm litografii w 2022 roku

Samsung 3 nm

Podczas Samsung Foundry Forum 2021 południowokoreański gigant technologiczny zdradził swoje plany na temat produkcji układów w 3 nm i 2 nm litografii.

Samsung rozpocznie produkcję chipów wykonanych w 3 nm litografii

Samsung Electronics ujawnił, że wkrótce będzie gotowy do tworzenia układów w technologii 2 nm oraz 3 nm, która byłaby przygotowana w strukturze GAA (Gate-All-Around). Dowiedzieliśmy się, że masowa produkcja jednostek opracowanych w 3 nm litografii ma się rozpocząć już w pierwszej połowie przyszłego roku. Spodziewamy się 30% zwiększenia wydajności względem 5 nm procesu technologicznego przy jednoczesnym zmniejszeniu przestrzeni na poziomie 35%. Możemy liczyć także na 50% niższe zużycie energii.

Samsung 3 nm

Jak podaje źródło, w 2023 roku doczekamy się drugiej generacji chipów 3 nm. Samsung ujawnił także, że ma plany dotyczące technologii 2 nm z MBCFET. Ta w masowej produkcji pojawi się prawdopodobnie dopiero w 2025 roku.

Wiemy, że Samsung mógł wystartować ze swoimi planami już znacznie wcześniej. Sytuację jednak znacząco opóźniła globalna pandemia oraz niedobory poszczególnych rozwiązań technologicznych. Przyznaje, że do tej pory nie zauważyliśmy jakiejś szczególnej poprawy pod tym względem, brakuje układów produkowanych w obecnej technologii, więc jestem ciekaw czy Samsungowi uda się dotrzymać założonych terminów.

Źródło: purepc.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!