A jednak! Samsung będzie wydawał aktualizacje na modele Galaxy S7 i S7 Edge

A jednak! Samsung będzie wydawał aktualizacje na modele Galaxy S7 i S7 Edge

Nieco ponad miesiąc temu świat obiegła informacja mówiąca, że Samsung nie będzie wydawał więcej aktualizacji na modele Galaxy S7 i S7 Edge. Choć była to zrozumiała decyzja, to jednak wiele osób się lekko zdenerwowało – wszak model ten nadal jest naprawdę popularny. Jak widać, Samsung potrafi zmienić zdanie i jednak będzie uaktualniał swoje flagowce z 2016 roku!

Galaxy S7 i S7 Edge jednak z aktualizacjami!

Pod koniec czerwca Samsung poinformował, że nie będzie już dłużej aktualizował swoich flagowców z 2016 roku. Jest to dosyć zrozumiałe, wszak modele te są na rynku od trzech lat. Jak widać, nawet i gigancji potrafią mieć lepszy humor i nagle zmienić zdanie.

Warto się zapoznać: Ten dzień musiał nadejść… Samsung kończy wsparcie dla Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge!

Jak informuje portal The Android Soul, Samsung wpisał modele Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge na listę urządzeń z aktualizacjami. Spokojnie, będą to regularne uaktualnienia, ale kwartalne, to znaczy, że użytkownicy mogą spodziewać się update’u raz na 3 miesiące. Nowe aktualizacje nie będą również dodawały żadnych funkcji, a jedynie dawały nowe poprawki zabezpieczeń – podobnie jak miało to miejsce około rok temu z Huawei P9.

Choć modele te istnieją już od ponad 3 lat, to rozumiem dlaczego gigant zdecydował się na taki krok. Galaxy S7 i S7 Edge, pomimo swojego wieku, nadal są naprawdę dobrymi urządzeniami i ciągle utrzymują sporą popularność. Smartfony te charakteryzuje układ Samsung Exynos 8890, który wspierany jest przez układ graficzny Mali-T880 MP12 oraz 4 gigabajty pamięci RAM. W przypadku modelu większego – Edge – mamy wyświetlacz Super AMOLED o przekątnej 5,5 cala i rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli. Wszystko to zasila ogniwo o pojemności 3600 mAh.

Macie Samsunga Galaxy S7? Jeśli tak to co o nim myślicie? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!