Samsung, Alphabet (Google), Volskwagen, Microsoft i Huawei wydają najwięcej pieniędzy na badania i rozwój

rnd laser

Początek roku 2019 przynosi nam nie tylko raporty sprzedażowe poszczególnych producentów, ale także zestawienia wydatków największych firm na poszczególne badania czy rozwój. Tym razem raport został opublikowany przez Komisję Europejską!

Inwestycja w badania kluczem do sukcesu

Raport Komisji Europejskiej przedstawia roczne wydatki na praca badawczo-rozwojowe największych firm świata. Wśród nich znajdziemy nie tylko firmy zajmujące się produkcją smartfonów czy motoryzacją, ale także takich gigantów jak Facebook czy Roche. Na pierwszym miejscu tego zestawienia uplasował się Samsung, który w 2018 roku przeznaczył na badania i rozwój niespełna 14 milionów euro. Tuż za koreańskim producentem znalazł się amerykański Alphabet, będący holdingiem powołanym przez Google. Trzecie miejsce należy do niemieckiego producenta samochodów – Volkswagena. I tak naprawdę różnica pomiędzy pierwszą trójką jest niewielka. Każda z tych firm na prace badawczo-rozwojowe wydała sporo ponad 13 milionów euro. Na czwartym miejscu, z większą stratą, znalazł się Microsoft. TOP5 zamyka chiński gigant – Huawei. Tym samym zostały potwierdzone słowa przedstawicieli giganta z Państwa Środka, którzy niejednokrotnie zapewniali świat, że Huawei nieustannie inwestuje ogromne środki w rozwój swoich technologii oraz poprawienie cyberbezpieczeństwa samych użytkowników.

wydatki r&d 2018

Zestawienie to pokazuje jak ważne jest inwestowanie środków w badania oraz rozwój. To bezpośrednio przekłada się na wzrost jakości wyrobu końcowego. I to niezależnie od tego czy mówimy o smartfonach, samochodach czy usługach. Największe firmy świata doskonale to rozumieją, a co za tym idzie nikogo nie powinny dziwić ogromne kwoty widoczne w rankingu przygotowanym przez Komisję Europejską.

Zobacz też: Huawei wyda 2 miliardy dolarów na to, by poprawić swój wizerunek i bezpieczeństwo użytkowników

Pełna lista obejmuje aż 50 firm i przedsiębiorstw z całego świata. Zestawienie zamyka francuski Peugeot z wydatkami na prace badawczo-rozwojowe na poziomie 5 milionów euro. W porównaniu do TOP5 wydaje się to niewiele, ale to nadal wystarczająco aby nieustannie się rozwijać. Miejmy nadzieję, że producenci w 2019 roku pójdą o kolejny krok w przód i zaczną rozwijać się jeszcze szybciej!

wydatki r&d 2018 2

Co myślicie o zestawieniu przygotowanym przez Komisję Europejską? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!