Samsung chwali się liczbą sprzedanych Galaxy Foldów. Przyznam, że spodziewałem się gorszego wyniku

Samsung chwali się liczbą sprzedanych Galaxy Foldów. Przyznam, że spodziewałem się gorszego wyniku

Samsung Galaxy Fold jest bez wątpienia smartfonem ciekawym. Koreański gigant pośpieszył się z wprowadzeniem go na rynek i musiał poprawiać błędy konstrukcyjne, ale w końcu składak ten trafił do regularnej sprzedaży. Teraz producent chwali się liczbą sprzedanych sztuk tego urządzenia!

Galaxy Fold sprzedaje się naprawdę dobrze

Samsung należy do tych producentów, którzy nie podają konkretnych liczb jeśli chodzi o sprzedaż danego urządzenia. Tym razem sytuacja wygląda inaczej, ale mam wrażenie, że powód takiej decyzji jest wyjątkowo prosty – Galaxy Fold nie jest zwykłym smartfonem, a co za tym idzie koreański gigant chce pokazać światu, że osiągnął prawdziwy sukces. To właśnie składak Samsunga był pierwszym wprowadzonym na rynek telefonem z składanym wyświetlaczem. Dla wielu było to coś na czym nie warto zawiesić oka, ale ja po korzystaniu z tego sprzętu przez jakiś czas na targach IFA 2019 w Berlinie stwierdziłem, że ma on sens i bez wątpienia znajdzie swoich fanów.

Samsung Galaxy Fold

I tak też się stało. Samsung Galaxy Fold to pewnego rodzaju przyszłość, która stała się teraźniejszością. Smartfon ten jest jednak niesamowicie drogi. W Polsce składak koreańskiego giganta został wyceniony na niespełna 9000 zł, a to dla większości osób kwota, której wydanie na telefon najzwyczajniej w świecie nie ma sensu. Jak zatem sprzedawał się Galaxy Fold? Zaskakująco dobrze. Do tej pory Samsung już sprzedał ponad milion sztuk tego urządzenia na całym świecie.

Samsung chwali się liczbą sprzedanych Galaxy Foldów. Przyznam, że spodziewałem się gorszego wyniku

Zobacz także: Seria Samsung Galaxy S11 może zadebiutować w towarzystwie jeszcze jednego smartfonu!

Oczywiście apetyty rośnie w miarę jedzenia. Już w 2020 roku Samsung zamierza sprzedać ponad 6 milionów sztuk składanego smartfona, który najprawdopodobniej już w lutym trafi na rynek. Model ten ma być zdecydowanie tańszy niż Galaxy Fold i kosztować mniej niż 1000 dolarów. Tym samym plany sprzedażowe wydają się bardzo prawdopodobne do zrealizowania.

Co myślicie o Samsungu Galaxy Fold? Czy waszym zdaniem składane smartfony mają sens? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!