Samsung Galaxy A51 pojawił się w Geekbench

Samsung Galaxy A51 pojawił się w Geekbench

W sierpniu tego roku koreański gigant zaprezentował światu model oznaczony jako Galaxy A50s. Wszystko wskazuje na to, że Samsung już pracuje nad następcą tego urządzenia. Galaxy A51 pojawił się właśnie w Geekbench, a co za tym idzie poznaliśmy pierwsze szczegóły dotyczące jego specyfikacji!

Samsung Galaxy A51

Smartfon o nazwie kodowej SM-A515F ma trafić na rynek z Exynosem 9611. Nowy procesor w portfolio Samsunga wykonany jest w 10 nm procesie technologicznym i składa się z czterech rdzeni Cortex-A73 o tatkowaniu do 2,3 GHz oraz czterech rdzeni Cortex-A53 o taktowaniu do 1,7 GHz Nie zabrakło także grafiki Mali-G72 MP2. Jednostka ta będzie wspierana przez 4 GB RAM-u. Połączenie to pozwoliło zdobyć Samsungowi Galaxy A51 323 punkty w teście jednego rdzenia oraz 1185 punktów w teście wielu rdzeni. Exynos 9611 już wcześniej był wykorzystany w Galaxy A50s czy Galaxy M30s, a co za tym idzie nadchodzący średniak koreańskiego giganta nie będzie rewolucją, a jedynie ewolucją.

Samsung Galaxy A51 pojawił się w Geekbench

W Samsung Galaxy A51 mamy znaleźć 64 GB lub 128 GB pamięci na pliki użytkownika. Plotki mówią o zastosowaniu czterech aparatów tylnych. Głównym oczkiem miałby być 32-megapikselowa matryca, a dodatkowymi obiektyw superszerokokątny 12 Mpix, telobiektyw 12 Mpix oraz obiektyw 5 Mpix odpowiedzialny za wykrywanie głębi w trybie portretowym. Smartfon trafi na rynek z Androidem 10 oraz nakładką One UI w wersji 2.0.

Zobacz także: Samsung planuje w przyszłym roku sprzedać ogromną liczbę składanych smartfonów

Galaxy A51 może pojawić się w sklepach w trzech wersjach kolorystycznych – srebrnej, czarnej oraz niebieskiej. Kiedy możemy spodziewać się premiery tego urządzenia? Myślę, że bardzo prawdopodobnym czasem jest grudzień 2019 roku lub styczeń 2020. Do tego czasu w sieci powinno pojawić się sporo informacji na temat oficjalnej specyfikacji tego sprzętu oraz jego wyglądu. Pozostaje nam uzbroić się w odrobinę cierpliwości i czekać na kolejne doniesienia na ten temat!

Na zdjęciu tytułowym znajduje się Samsung Galaxy A50s.

Co myślicie o specyfikacji Samsunga Galaxy A51? Korzystacie ze średniaków koreańskiego giganta? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!