Samsung Galaxy Buds+ nie otrzymają aktywnej redukcji szumów

Samsung Galaxy Buds

Konferencja Samsunga zaplanowana jest na 11 lutego tego roku. Tego dnia koreański gigant bez wątpienia zaprezentuje światu swoje flagowce z serii Galaxy S11 lub Galaxy S20 (nazwa nadal nie została w jakikolwiek sposób potwierdzona, najprawdopodobniej także drugą generację składaka oraz zupełnie nowe słuchawki bezprzewodowe. Co wiemy na temat Galaxy Buds+?

Galaxy Buds+ bez ANC? Niestety, ale taka jest prawda

Bez wątpienia aktywna redukcja szumów jest czymś co staje się pewnego rodzaju standardem w słuchawkach bezprzewodowych z wyższej półki cenowej. A to właśnie bezprzewodowe dokanałówki stają się czymś, co cieszy się coraz to większą popularnością. Teraz serwis Sammobile, znany z bardzo dokładnych przecieków dotyczących produktów Samsunga, opublikował informację mówiącą jasno – nadchodzące Galaxy Buds+ nie otrzymają ANC. I to tak naprawdę może sprawić, że sprzęt ten przegra z konkurencją już na starcie. Większość firm posiada w swojej ofercie bezprzewodowe dokanałówki a aktywną redukcją szumów, a wśród producentów tych znajdziemy nawet Apple, które niedawno zaprezentowało światu AirPods Pro właśnie z ANC.

To jednak nie jedyna informacja na temat nadchodzących Galaxy Buds+ Samsunga. Nie zabraknie wsparcia dla kodeka aptX, a co za tym idzie jakość dźwięku powinna być akceptowalna przez większość użytkowników. W porównaniu do pierwszej generacji słuchawek TWS nadchodząca nowość ma otrzymać zdecydowanie większą baterię. Ogniwo o pojemności 85 mAh powinno zapewnić nawet 12 godzin pracy na jednym ładowaniu. Oczywiście pokrowiec będzie pełnił także rolę power banka, a co za tym idzie czas ten jeszcze ulegnie wydłużeniu.

Zobacz także: Samsung Galaxy Xcover Pro oficjalnie zaprezentowany. Znamy jego polską cenę!

Samsung Galaxy Buds+ otrzymają też aż cztery mikrofon, które mają zapewnić krystaliczną jakość rozmów. Nadal zagadką pozostaje cena słuchawek. Bez wątpienia nie będzie to produkt tani, ale koreański gigant po raz kolejny powinien zdecydować się na dołączenie słuchawek jako gratis w przedsprzedaży z Galaxy S20 lub S20+. I tak jak na nowe flagowce czekam z niecierpliwością, tak mam wrażenie, że Galaxy Buds+ nie przyniosą nam nic rewolucyjnego. Czy tak będzie w rzeczywistości? Tego dowiemy się już niedługo!

Na zdjęciu głównym znajdują się Samsung Galaxy Buds, których recenzję znajdziecie tutaj.

Co myślicie o słuchawkach TWS? Czekacie na premierę Galaxy Buds+? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!