Samsung Galaxy Fold ma pokazywać poziom premium od samego początku

samsung galaxy fold
Samsung Galaxy Fold

Samsung Galaxy Fold został zaprezentowany, a jego cena świadczy o tym, że produkt ten nie powstał z myślą o masowym konsumencie. Potwierdzają to także przedstawiciele koreańskiego producenta…

Galaxy Fold w formie premium

Choć sam telefon prezentowany był już dwa razy, to w kwietniu czeka nas już kolejne wydarzenie. 26 kwietnia odbędzie się prezentacja dedykowana modelowi Samsung Galaxy Fold, która ma rozpocząć i rozkręcić sprzedaż nowego urządzenia, którego cena w Europie zaczynać ma się od 2000 €.

samsung galaxy fold

Taki koszt oznacza, że Samsung nie celuje z tym modelem w przeciętnego Kowalskiego. Kate Beaumont w wywiadzie z The Verge poinformowała, iż Galaxy Fold jest urządzeniem tak bardzo premium, iż producent zamierza przygotować dla niego dedykowane kanały sprzedaży. Nie ma więc szans, by telefon pojawił się na półkach sklepowych elektromarketów, gdzie każdy będzie mógł się nim pobawić.

You’re not going to see it on the stands, we want to make sure it’s a very personal experience. There will be quite intensive aftercare that goes with it as well.

– powiedziała Beaumont.

Zapytani natomiast o to, dlaczego wprowadzili telefon kosztujący ponad 2000 €, przedstawiciele firmy odpowiedzieli, iż rynek smartfonów trochę się zastał. Oczekują oni, iż w ciągu kilku najbliższych lat składane urządzenia nie będą niczym nadzwyczajnym.

https://www.youtube.com/watch?v=z9z_mF4XL4s

Nie oszukując powiem, że jestem ciekaw co takiego Samsung przygotuje dla osób zainteresowanych kupnem ich składaka. Wiadomo, że producent będzie trzymał ograniczoną ilość dostępnych urządzeń oraz zamierza do każdego egzemplarza dodawać nowe, bezprzewodowe słuchawki Galaxy Buds. Co więcej? Na to musimy poczekać do kwietnia, albo i dłużej – zależy kiedy telefon trafi do Polski.

Zobacz też: Jak mógłby wyglądać składany iPhone? Nie spodziewajcie się go jednak zbyt szybko

Jednocześnie nie dziwi mnie to, że Koreańczycy będą starali się zachęcić klientów do swojego produktu, szczególnie po premierze składanego Huawei Mate X, który moim zdaniem jest znacznie ciekawszą propozycją, choć odrobinę droższą…

Co myślicie na temat Samsunga Galaxy Fold?

Dodaj komentarz