Samsung pokazał Galaxy Ring na MWC 2024! Do oficjalnej premiery pozostało jeszcze jednak trochę czasu. Co o nim wiemy?

Samsung Galaxy Ring oficjalnie pokazany na MWC 2024
fot. ROOTBLOG

O Galaxy Ring mogliśmy usłyszeć już od dłuższego czasu, ale producent nigdy nie ujawnił finalnie swojego produktu. Tak się właśnie składa, że na targach MWC 2024 w Barcelonie, Samsung oficjalnie pokazał światu swój pierścień z funkcjami smart. Oto, co wiemy na jego temat. 

Samsung Galaxy Ring może być najpopularniejszym rozwiązaniem tego typu

Co ciekawe, Samsung nie jest pierwszym producentem, który postanowił stworzyć tego typu produkt, ponieważ na rynku dostępny jest smart pierścień firmy Oura Ring, który nie stał się jednak zbyt popularny. Nadchodzący Samsung Galaxy Ring to w uproszczeniu opaska fitness, która nie posiada ekranu i zamknięta jest w pierścieniu zakładanym na palec. 

Producent nie ujawnił na targach MWC 2024 zbyt wielu szczegółów o tym urządzeniu, ale wszystkiego powinniśmy dowiedzieć się już w drugiej połowie roku, gdyż właśnie wtedy nowość Samsunga oficjalnie ma zadebiutować na rynku. Całość jest zgrabna i rzeczywiście w dużym stopniu przypomina pierścionek, ale od wewnętrznej strony można zauważyć wybrzuszenia, których według zapewnień marki nie czuć podczas codziennego użytkowania. 

Pierścień cechować się ma relatywnie długim czasem pracy, ale Samsung nie podaje konkretnych wartości z racji ciągłych testów i ulepszeń wprowadzanych w urządzeniu. Wiceprezes firmy dał jednak do zrozumienia, że użytkownicy będą mogli wybrać pomiędzy długim czasem pracy, a dostępem do większej ilości funkcji, co automatycznie przyczyni się do szybszego rozładowywania. Podobnie wygląda to w przypadku smartwatchy, więc taki scenariusz raczej nikogo nie powinien dziwić. 

Samsung Galaxy Ring zostanie także wyposażony w najpotrzebniejsze czujniki, o których producent nie powiedział nic więcej, ale oczekuje się, że całość skupiać się będzie przede wszystkim na monitorowaniu snu oraz tętna.

Czy Samsung Galaxy Ring zdoła zastąpić smartwatche? 

Na ten moment ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ nie znamy pełnej funkcjonalności i możliwości omawianego urządzenia. producent sugeruje jednak, że Galaxy Ring będzie świetnym dopełnieniem smartwatchy Galaxy. 

Źródło: Samsung

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!