Samsung Galaxy S11 ma otrzymać specjalny sensor do zdjęć nocnych

Samsung Galaxy S11 ma otrzymać specjalny sensor do zdjęć nocnych

Do premiery nowych smartfonów z serii Galaxy S11 Samsunga pozostało sporo czasu, ale w sieci od kilku tygodni pojawia się ogrom informacji na temat przyszłorocznych flagowców koreańskiego giganta. Wszystko wskazuje na to, że smartfony te mają zaskoczyć nas jakością zdjęć nocnych za sprawą najnowszego patentu!

Samsung patentuje sensor stworzony do zdjęć nocnych

Nowy patent Samsunga został ujawniony przez Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej. Tym samym możemy zakładać, że koreański gigant już testuje to rozwiązanie, a może nawet testy zostały zakończone i niedługo rozpocznie się produkcja zupełnie nowego sensora. Sensor ten we wniosku patentowym został nazwany “Bright Night” i ma być on stosowany w smartfonach i tabletach. Jak sama nazwa wskazuje – nowość Samsunga ma odpowiadać za jakość zdjęć nocnych. Smartfony, przede wszystkim dzięki trybom nocnym wykorzystującym sztuczną inteligencję, radzą sobie coraz lepiej z fotografiami w gorszych warunkach oświetleniowych, ale koreański gigant chce iść o krok dalej i wyprzedzić w tej kwestii konkurencję.

Samsung Galaxy S11 ma otrzymać specjalny sensor do zdjęć nocnych

Co ciekawe Bright Night to sensor fizyczny, a nie jedynie tryb nocny zaimplementowany w oprogramowaniu. Tym samym Samsung Galaxy S11, który ma zostać właśnie w sensor ten wyposażony, może zaskoczyć świat jakością zdjęć w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych. Oczywiście matryce w smartfonach nadal są niewielkie w porównaniu do lustrzanek czy bezlusterkowców, ale bez wątpienia fotografia mobilna rozwija się w błyskawicznym tempie.

Zobacz także: Samsung Galaxy Note 10 Lite pojawił się w Geekbench

Wszystko wskazuje na to, że na temat przyszłorocznych flagowców Samsunga wiemy naprawdę sporo. Ich wygląd najprawdopodobniej nie jest już tajemnicą, a teraz poznajemy kolejne szczegóły dotyczące aparatów. Bez wątpienia nadchodzące nowości koreańskiego giganta będą ciekawymi urządzeniami, które będą mogły podbić serca fanów rynku mobilnego. Nadal największą zagadką pozostaje data premiery oraz cena poszczególnych wersji. Tak naprawdę już niedługo wszystko powinno stać się jasne. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje na ten temat!

Jak ważny jest dla was aparat w smartfonach? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!