Samsung Galaxy S21 to żyła złota dla koreańskiego giganta

samsung galaxy s21
Samsung Galaxy S21

Samsung Galaxy S21 to najnowszy przedstawiciel flagowej serii tego producenta. Okazuje się, że model ten jest dla Koreańczyków świetny z punktu prowadzenia biznesu, ze względu na niskie koszty produkcji.

Galaxy S21 jest tańszy w produkcji od poprzednika

Seria Galaxy S21 jest ewolucją, która poprawiła wszelkie niedociągnięcia zgłoszone przez użytkowników modeli ubiegłorocznych flagowców. Jednocześnie badania przeprowadzone przez Counterpoint Research pokazały, że Samsung nie tylko poprawił błędy w urządzeniach, ale także znacznie zredukował koszty produkcji. Bazując na liście komponentów w urządzeniach, produkcja Samsunga Galaxy S21 Ultra kosztuje 533 dolary, czyli 7% mniej niż ten sam wariant modelu Galaxy S20 Ultra. I wszystko to uwzględniając znaczny wzrost wydajności, przez zastosowanie układu Snapdragon 888 zamiast Exynosa 990.

samsung galaxy s21 ceny

Samsungowi udało się zredukować koszty poprzez redukcję liczby anten, a także usunięcie ładowarki i słuchawek z opakowania. Ponadto pozbycie się aparatów ToF sprawiło, że S21 i S21 Plus są tańsze od poprzedników o 12-13%. Jeśli powiążemy to ze znacznie większym zainteresowaniem nowymi modelami – 22% więcej niż Galaxy S20 w pierwszym miesiącu sprzedaży – wyjdzie na to, że Samsung wyprodukował urządzenie, które nie tylko podoba się odbiorcom, a także pozwala na naprawdę duży zarobek.

Nie możemy też zapominać o tym, że przed nami są jeszcze premiery innych nowości Samsunga. W tym roku zobaczymy zapewne nowego przedstawiciela serii FE (Fan Edition), a jeśli Galaxy S21 FE zostanie przez użytkowników przyjęty równie dobrze jak poprzednik, to firma będzie mogła zaliczyć ten rok do naprawdę udanych. Obecnie jednak nie pozostaje nam nic innego, jak śledzić dalsze kroki koreańskiego giganta i czekać na zapowiedzi nowych modeli.

Źródło: GizChina

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!