Poznaliśmy garść informacji na temat nadchodzącego Samsunga Galaxy S24 Ultra!

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy S23 Ultra (fot. ROOTBLOG)

Od wielu tygodni w sieci pojawia się sporo informacji na temat kolejnej generacji flagowego smartfona Samsunga. Mowa oczywiście o Galaxy S24 Ultra, który zdradził nam kolejne, ciekawe informacje na swój temat. Zobaczcie sami, co wiemy. 

Samsung Galaxy S24 Ultra – co zaoferuje?

Flagowy smartfon Samsunga jako pierwszy od lat model z serii premium zostanie wyposażony w płaski wyświetlacz. Ma on charakteryzować się przekątną 6,8 cala i okrągłym wycięciem na kamerkę do selfie. Co ciekawe, ekran osiągać ma jasność maksymalną na poziomie 2500 nitów. Obudowa Galaxy S24 Ultra cechować się ma szerokością sięgającą 79 mm.

Najnowsze plotki napawają optymizmem, gdyż sugerują, że na wszystkich rynkach smartfon pojawi się z procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3. Dotychczas sądzono, że Galaxy S24 Ultra będzie dostępny z dwoma różnymi procesorami w zależności od rynku. Drugim układem miał być autorski Exynos 2400, który prawdopodobnie trafi do innych modeli z serii Galaxy S24. 

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy S23 Ultra (fot. ROOTBLOG)

Gdyby jednak okazało się, że do naszego kraju trafi model z Exynosem 2400 na pokładzie, to warto wspomnieć, że będzie to 10-rdzeniowa jednostka z rdzeniem Cortex-X4, rdzeniami Cortex-A720,  Cortex-A520 oraz układem graficznym Xclipse 940 opracowanym wspólnie z firmą AMD. Poza tym spodziewamy się do 16 GB pamięci operacyjnej RAM LPDDR5X. Jedno ze źródeł twierdzi, że producent w najmocniejszym wariancie wykorzysta 2 TB pamięci wewnętrznej, której nie powinno zabraknąć nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. Podstawowy wariant Galaxy S24 Ultra ma oferować natomiast 128 GB pamięci wbudowanej. 

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o obecności akumulatora, który prawdopodobnie będzie mógł pochwalić się pojemnością 5500 mAh i technologią szybkiego ładowania o mocy 65 W. Nieoficjalnie mówi się jednak, że Galaxy S24 Ultra będzie prawdopodobnie ładować się równie wolno, co poprzednicy. 

Na potwierdzenie tych informacji będziemy musieli jeszcze trochę zaczekać, gdyż oficjalna premiera serii Galaxy S24 Ultra od Samsunga odbędzie się prawdopodobnie w styczniu lub lutym 2024 roku. Do tego czasu z pewnością usłyszymy jeszcze nie raz o omawianym modelu. 

Źródło: GSMArena

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!