Samsung ma nowy pomysł na baterie w modelu Galaxy S25 Ultra

Samsung ma nowy pomysł na baterie w modelu Galaxy S25 Ultra

Nie opadł jeszcze kurz po premierze smartfonów z serii S24, a już docierają do nas przecieki informacji o następnej generacji. Wszystko na to wskazuje, że sztuczna inteligencja zawładnie nie tylko oprogramowaniem modelu S25 Ultra, ale również podzespołami, takimi jak bateria.

Samsung zapowiada inteligentną baterię

Według nieoficjalnych informacji planuje poprawić czas pracy baterii w swoim kolejnym flagowym smartfonie, czyli Galaxy S25 Ultra. Będzie to możliwe za sprawą nowej funkcji o nazwie Battery AI. Przecieki donoszą, że ta funkcja będzie częścią kolejnej wersji oprogramowania Galaxy AI firmy. Możemy domniemać, że kolejne flagowce będą naszpikowane przeróżnymi rozwiązaniami sztucznej inteligencji.

Samsung ma nowy pomysł na baterie w modelu Galaxy S25 Ultra

Podobno Battery AI będzie w stanie wyłączyć niepotrzebne zadania w tle, aby wydłużyć ogólny czas pracy baterii bez pogarszania wydajności smartfona. Niestety dokładne szczegóły nie są jeszcze znane, ale oczekuje się, że nowoczesna funkcja będzie współpracować z procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4 lub Exynos 2500, aby osiągnąć maksymalną wydajność. Pojawiają się również przypuszczenia względem pojemności baterii. Mówi się, że Samsung nie zmieni wielkości baterii i będzie ona wynosić 5000 mAh, czyli dokładnie tyle samo co w modelu Galaxy S24 Ultra.

Samsung ma nowy pomysł na baterie w modelu Galaxy S25 Ultra

Pojawia się pytanie, dlaczego nie skorzystać z innych aplikacji lub rozwiązań oszczędzających akumulator? Najprawdopodobniej Samsung chce mieć wszystko pod kontrolą. Będzie to możliwe dzięki Battery AI. Funkcja w inteligentny sposób miałaby wybierać tylko zadania w tle, które można bezpiecznie wyłączyć, aby wydłużyć żywotność baterii. Jestem przekonany, że nie będzie to jedyny podzespół z takimi możliwościami. Z pewnością producent będzie pracował także nad rozwojem swojego aparatu fotograficznego. Pozostaje nam tylko czekać na kolejne informacje dotyczące specyfikacji urządzenia.

Źródło: Socialbites

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!