Samsung pracuje nad wzmocnionym tabletem do zadań specjalnych!

Samsung Galaxy Tab Active 5 na przeciekach
Samsung Galaxy Tab Active4 Pro (fot. producenta)

Rynek tabletów nie oferuje wyłącznie znanych nam konstrukcji idealnych do przeglądania sieci czy oglądania filmów, ale również nieco bardziej wzmocnione i odporne na przeciwności losu wzmocnione modele. Jednym z takich właśnie modeli ma być nadchodzący Samsung Galaxy Tab Active 5, który ujawnił kilka szczegółów na swój temat. 

Jak będzie wyglądał i co zaoferuje Samsung Galaxy Tab Active 5?

Już pierwsze spojrzenie na udostępnione rendery sugeruje, że nadchodzący tablet Samsunga zdecydowanie nie będzie skierowany do zwykłych użytkowników. Tablet skupiać się będzie na użytkownikach, którzy korzystać będą z niego w bardziej wymagających sytuacjach. To sprzęt głównie do przemysłu, co sugeruje wielkość wyświetlacza, szerokie ramki wokół ekranu oraz fizyczne przyciski znajdujące się pod nim. 

Wspomniane przyciski odpowiedzialne będą za obsługę tabletu, ponieważ znajdzie się tam wstecz, home oraz przycisk wielozadaniowości. Zastosowanie fizycznych „guzików” pomóc ma podczas używania tabletu w rękawicach roboczych. Sama obudowa Galaxy Tab Active 5 ma być odporna na różne przeciwności losu za sprawą certyfikatu MIL-STD-810H i IP68.

Jeśli chodzi o parametry techniczne, to tablet oferować ma procesor Exynos 1380, który wykonany jest w 5 nm procesie technologicznym i składa się z czterech rdzeni Cortex-A78 o taktowaniu 2.4 GHz, czterech rdzeni Cortex-A55 o taktowaniu 2.0 GHz oraz grafiki Mali-G68 MP5. Do tego producent prawdopodobnie dorzuci 4 GB lub 6 GB pamięci RAM oraz 64 GB lub 128 GB pamięci wewnętrznej. 

Front skrywać ma z kolei 8-calowy wyświetlacz TFT o rozdzielczości 1200×1920 pikseli. Na wyposażeniu pojawią się dwa mikrofony, głośniki stereo z technologią Dolby Atmos, złącze słuchawkowe 3.5 mm, port USB typu C oraz aparat główny 13 Mpx na tyl ei 5 Mpx kamerka do selfie na froncie. Do łączności producent wykorzystać ma Wi-Fi 6, modem 5G, NFC oraz GPS. 

Samsung Galaxy Tab Active 5 na przeciekach
źródło: MSPowerUser

Całość w dniu premiery pracować ma pod kontrolą Androida 12 z nakładką producenta, ale wydaje się to dość dziwnym posunięciem w momencie, gdy na rynku jest już Android 14. Na koniec należy jeszcze dodać, że za magazynowanie energii w tablecie odpowiedzialny będzie akumulator o pojemności 5050 mAh. 

Wdedług serwisu źródłowego, omawiany tablet Samsung azostanie oficjalnie wprowadzony na rynku w najbliższych tygodniach lub miesiącach. Cena Galaxy Tab Active 5 na ten moment nie jest jeszcze znana. 

Źródło: MSPowerUser

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!