Nowe zegarki firmy Samsung nadchodzą. Poznajcie Galaxy Watch 7 i Galaxy Watch 7 Ultra

Nowe zegarki firmy Samsung nadchodzą. Poznajcie Galaxy Watch 7 i Galaxy Watch 7 Ultra

Rynek wearables właśnie poszerzy się o kolejne urządzenia. Samsung do swojego portfolio dorzuca dwie nowe propozycje. Czas poznać bliżej długo wyczekiwane zegarki Samsung Galaxy Watch 7 i Galaxy Watch 7 Ultra. Urządzenia bardzo odważnie wchodzą w świat Galaxy AI.

Samsung Galaxy Watch 7 zadba o naszą codzienność

Najnowsza propozycja koreańskiego koncernu wprowadza ze sobą mnóstwo możliwości. Galaxy Watch 7 oferują nam możliwość rejestracji 100 treningów z jednoczesną opcją tworzenia programów ćwiczeń. Takie działanie zapewni nam różne formy aktywności, by osiągnąć swoje cele. W każdym momencie naszego życia przy korzystaniu z Galaxy Watch 7 mamy pełny obraz stanu fizycznego naszego ciała. Zapewnia nam to funkcja analizy składu ciała (Body Composition). Nie są to jedyne możliwości tego urządzenia. Nosząc zegarek Galaxy Watch 7 nasze tętno będzie stale monitowane wraz z pomiarami elektrokardiograficznymi oraz pomiarami ciśnienia krwi. W sytuacji niebezpiecznych odchyłów od normy zegarek poinformuje nas o takiej sytuacji.

  Samsung Galaxy Watch 7 zajmie się także naszym samopoczuciem. To wszystko za sprawą czujnika BioActive. Oprócz tego jest to pierwszy smartwatch, który umożliwia wygodne monitorowanie końcowych zaawansowanych  produktów glikacji (tj. starzenia się skóry) bezpośrednio na nadgarstku za pomocą indeksu AGEs. Jest to powiązane ze stylem naszego życia oraz diety, która ma wpływa na każdy etap naszego życia. Urządzenie zostało wyposażone w najpotężniejszy chip w serii Galaxy Watch i po raz pierwszy w procesor 3 nm. Producent, oferując tak dużo możliwości technicznych i zdrowotnych zwiększył trzykrotnie szybkość działania dodając jednocześnie o 30% większą wydajność energetyczną procesora. Dodatkowym ulepszeniem jest poprawiony GPS, który pracuje na podwójnej częstotliwości. Zapewni nam to dokładną lokalizację przy gęstych zabudowaniach. Nowe zegarki firmy Samsung nadchodzą. Poznajcie Galaxy Watch 7 i Galaxy Watch 7 Ultra Smartwatch jak zawsze wyróżnia charakterystyczna okrągła koperta, która z nowymi paskami oraz designem jest wygodna do noszenia. Najnowszy zegarek bez problemu skomunikuje się w swoim ekosystemie z innymi urządzeniami, co ułatwi nam codzienną pracę. Kolejnym udogodnieniem dla użytkowników będzie swobodna możliwość odpowiedzi poprzez szybkie odpowiedzi dzięki gotowym sugerowanym przez Galaxy AI odpowiedziom na podstawie analizy poprzednich konwersacji. Gestami podwójnego uszczypnięcia można z łatwością sterować zegarkiem i smartfonem z rodziny Galaxy, nawet gdy ręce są zajęte. Najnowsze zegarki będą dostępne w dwóch rozmiarach: 40 mm i 44 mm. Galaxy Watch7 40 mm. Wersja 40 pojawi się w kolorach zielonym i kremowym, a wersja 44 mm w kolorach zielonym i srebrnym.

Samsung Galaxy Watch 7 Ultra mocarz, jaki mało

Podobnie jak u poprzednika znajdziemy tu mnóstwo różnych rozwiązań zarówno pod kątem medycznym, jak i technologicznym. Należy również zaznaczyć, że jest to najpotężniejsza wersja w świeżo zaprezentowanej rodzinie Galaxy Watch. Wersja Ultra otrzymała nową kopertę, nawiązująca do tradycji „poduszkowego” designu w rodzinie Galaxy Watch, jest mocniejsza i bardziej elegancka, a dynamiczny system mocowania paska (Dynamic Lug System) pozwala go wymieniać wedle woli. Nowe zegarki firmy Samsung nadchodzą. Poznajcie Galaxy Watch 7 i Galaxy Watch 7 Ultra Samsung postarał się, aby najnowsza wersja Ultra była znacznie trwalsza. To wszystko dzięki ekstremalnej trwałości oraz obudowie z tytanu klasy 4 i wodoszczelności w ciśnieniu do 10 atmosfer. Ponadto Galaxy Watch Ultra działa w szerszym zakresie wysokości – od 500 metrów poniżej poziomu morza do 9000 m n.p.m zapewniając naprawdę ekstremalne ćwiczenia fizyczne. Producent stawa na sporą odporność skoro mając zegarek Samsung Galaxy Watch 7 Ultra możemy swobodnie pływać w morzu. Zegarek pokocha wielu rowerzystów, ponieważ producent zaoferował na pokładzie najnowsze rozwiązanie w postaci pomiarów mocy progowej. W jeździe na rowerze urządzenie dokładnie zmierzy maksymalną moc mięśni rowerzysty w czasie zaledwie 4 minut dzięki AI.

 

Galaxy Watch7 Galaxy Watch Ultra
Kolory – 44 mm: zielony , srebrny – 40 mm: zielony, kremowy – 47 mm: tytanowy srebrny, tytanowy szary , tytanowy biały
Wymiary i waga – 44 mm: 44,4 x 44,4 x 9,7 mm, 33,8 g – 40 mm: 40,4 x 40,4 x 9,7 mm, 28,8 g – 47 mm: 47,1 x 47,4 x 12,1 mm, 60,5 g
Wyświetlacz Szkło szafirowe – 44 mm: 1,5” (37,3 mm) Super AMOLED 480×480, wyświetlacz pełnokolorowy, zawsze aktywny – 40 mm: 1,3” (33,3 mm) Super AMOLED 432×432, wyświetlacz pełnokolorowy, zawsze aktywny Szkło szafirowe – 47 mm: 1,5” (37,3 mm) Super AMOLED 480×480, wyświetlacz pełnokolorowy, zawsze aktywny
Procesor Exynos W1000 (5 rdzeni, 3 nm)
Pamięć operacyjna i masowa 2 GB pamięć operacyjna + 32 GB pamięć masowa
Bateria (typowo)   – 44 mm: 425 mAh – 40 mm: 300 mAh 590 mAh
Ładowanie Szybkie ładowanie (ładowanie bezprzewodowe WPC)
System operacyjny Wear OS Powered by Samsung (Wear OS 5)
Interfejs użytkownika One UI 6 Watch
Czujniki Samsung BioActive (optyczny czujnik biosygnału + elektryczny sygnał serca + analiza impedancji bioelektrycznej), czujnik temperatury, akcelerometr, barometr, czujnik żyroskopowy, czujnik geomagnetyczny, czujnik światła Samsung BioActive (optyczny czujnik biosygnału + elektryczny sygnał serca + analiza impedancji bioelektrycznej), czujnik temperatury, akcelerometr, barometr, czujnik żyroskopowy, czujnik geomagnetyczny, czujnik światła
Łączność LTE, Bluetooth 5.3, Wi-Fi 2.4 + 5 GHz, NFC, GPS (L1+L5) / Glonass / Beidou / Galileo
Trwałość 5 ATM + IP68 / MIL-STD-810H 10 ATM + IP68 / MIL-STD-810H / pływanie w morzu, gwarantowana temperatura i wysokość n.p.m. podczas użytkowania
Kompatybilność Android 11 lub nowszy oraz więcej niż 1,5 GB pamięci

W zegarku pojawił się nowy przycisk (szybkiego dostępu  – Quick Button). Daje on możliwość szybkiego rozpoczęcia treningu lub uruchomienia różnych funkcji. Z kolei po treningu można szybko sprawdzić statystyki dzięki dedykowanym tarczom, które automatycznie przełączają się w tryb nocny (Night Mode) zapewniając optymalną widoczność w ciemności – jest to możliwe dzięki szczytowej jasności wynoszącej 3000 nitów. Nie musimy się również martwić, że urządzenie szybko rozładuje się w trakcie naszych zmagań. Producent w zegarku Samsung Galaxy Watch Ultra 7 zaoferuje nam żywotność baterii do 100 godzin w normalnym trybie oszczędzania energii (Power Saving) oraz 48 godzin w trybie oszczędzania energii podczas ćwiczeń (Exercise Power Saving). Zarówno Galaxy Watch 7 jak i Watch 7 Ultra będą działać pod kontrolą Androida z dodatkiem wersji systemowej Wear OS 5. Jest to jedno z najnowszych rozwiązań, które zapewni użytkownikom wiele możliwości. Zegarek Galaxy Watch Ultra będzie dostępny w rozmiarze 47 mm, w kolorach tytanowym szarym, tytanowym białym i tytanowym srebrnym.

Dostępność oraz ceny zegarków Samsung Galaxy Watch 7 i 7 Ultra

Przedsprzedaż zegarków rozpoczyna się już dziś. Z kolei regularna sprzedaży pojawią się 24 lipca. Ceny urządzeń plasują się następująco: Samsung Galaxy Watch 7 (40 mm) – 1349 zł w wersji WiFi lub Galaxy Watch 7 (40 mm) – 1549 zł w wersji LTE. Bazowy model z tarczą 44 mm będzie droższy o 100 zł od mniejszych wersji. Z kolei za flagowy model Galaxy Watch 7 Ultra będziemy musieli zapłacić 2899 zł.

 

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!