Samsung Galaxy Watch FE oficjalnie zaprezentowany!

Samsung Galaxy Watch FE oficjalnie
fot. producenta

Samsung po raz pierwszy w historii postanowił zaprezentować smartwatch należący do popularnej serii FE (Fan Edition), który oferuje przyzwoite parametry techniczne. Sprawdźmy zatem co przygotował producent w przypadku Galaxy Watch FE. 

Co oferuje Samsung Galaxy Watch FE?

Swoim wyglądem zaprezentowany smartwatch raczej nie zaskakuje, gdyż czerpie pełnymi garściami z innych zegarków producenta, choć mocno w oczy rzucają się szerokie ramki otaczające ekran. Galaxy Watch FE charakteryzuje się okrągłą kopertą, w której umieszczony został 1,2-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 396×396 pikseli. W tym miejscu warto wspomnieć, że nowość marki oferowana jest w wariancie 40 mm charakteryzującym się wymiarami 39,3×40,4×9,8 mm oraz wagą na poziomie 26,6 gramów. 

Sercem zegarka został procesor Samsung Exynos W920, któremu towarzyszy 1,5 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej. Całość pracuje w oparciu o system One UI 5 Watch i zasilana jest przez akumulator o pojemności 247 mAh, który raczej nie pozwoli na dobre czasy pracy, ale wszystko okaże się dopiero po pierwszych testach tego modelu. Na wyposażeniu pojawił się też czujnik BioActive z precyzyjnym pulsometrem, akcelerometr, żyroskop, barometr, czujnik światła, GPS oraz oczywiście Wi-Fi, Bluetooth 5.0 i NFC z możliwością płatności zbliżeniowych. 

Galaxy Watch FE oferuje dostęp do zaawansowanych funkcji dotyczących nocnego odpoczynku, od monitorowania cykli snu po spersonalizowane wskazówki, a także pomoc w stworzeniu środowiska sprzyjającemu relaksowi. Dodatkowo użytkownicy Galaxy Watch FE zyskują dostęp do pakietu funkcji monitorowania serca. Przykładowo, funkcja alarmu pozwala wykryć nadzwyczaj wysokie lub niskie tętno, a funkcja powiadamiania o nieregularnej pracy serca pozwala proaktywnie monitorować rytm serca wskazujący na migotanie przedsionków (AFib). Ponadto użytkownicy mogą przy użyciu Galaxy Watch FE monitorować takie parametry jak ciśnienie krwi i EKG. 

Użytkownicy mogą śledzić ponad 100 różnych treningów. Ciekawym rozwiązaniem w przypadku biegaczy  jest zaawansowana analiza biegania, która nie tylko pozwala analizować ogólne wyniki, by zmaksymalizować wydajność, ale także dostarcza wskazówek pozwalających zapobiegać urazom, wspomagając jednocześnie w osiągnięciu biegowych celów. Personalizowane strefy tętna pozwalają z kolei użytkownikom wyznaczać własne cele w oparciu o swoje możliwości fizyczne, zapewniając optymalne doświadczenia podczas biegania. Na koniec należy jeszcze dodać, że smartwatch spełnia wymogi norm MIL-STD-810H, 5ATM i IP68.

Kiedy Galaxy Watch FE trafi do sprzedaży?

Nowość producenta do oficjalnej sprzedaży w Polsce trafić ma już 26 czerwca bieżącego roku, ale Samsung nie ujawnia jego ceny. Według jednego z polskich sklepów, Samsung Galaxy Watch FE wyceniony ma być w naszym kraju na 899 złotych. 

Źródło: Samsung

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!