Samsung Galaxy Z Flip 6 pozuje na zdjęciach

Samsung Galaxy Z Flip 6 pozuje na zdjęciach

Składane smartfony Samsunga od lat cieszą się dużą popularnością, co sprawia, że koreańska marka nieustannie pracuje nad ulepszaniem swoich flagowych modeli. Obecnie producent dopracowuje kolejną generację telefonów Samsung Galaxy Z Flip 6. Nieoficjalne zdjęcia wskazują, że składak z numerem 6 wyglądem nas nie zaskoczy.

Samsung Galaxy Z Flip 6 – parametry techniczne

Już na pierwszy rzut oka widzimy, że telefon nie będzie miał zmian wizualnych. Zaprezentowane w Internecie grafiki oraz obraz z kamery 360 stopni pokazuje, że telefon jest niemalże identyczną kopią. Nawet wymiary są praktycznie takie same, gdyż po rozłożeniu wynoszą 165.0 x 71.7 x 7.4 mm. Obecny model Galaxy Z Flip 5 jest niewiele krótszy i większy. W modelu 6 generacji zastosowano w nim ten sam 6,7” wewnętrzny ekran AMOLED 2X o 120 Hz odświeżaniu oraz maksymalnej jasności 1750 nitów. Przedni składany wyświetlacz jest chroniony szkłem Cover Display prezentując obraz w jakości 1080 x 2640 pikseli. Z kolei drugi ekran będzie posiadać 3,4 cala Super AMOLED o rozdzielczości 720 x 748 pikseli, chroniony Gorilla Glass Victus 2.

Samsung Galaxy Z Flip 6
Źródło: Smartprix

Odnośnie dokładniejszych danych wiemy nieco więcej o prawdopodobnym procesorze. Według informacji z przecieków miałby to być Snapdragon 8 Gen 3. Nie możemy również wykluczyć zastosowania autorskich procesorów Exynos (jednak będzie to zależne od rynku). Idąc dalej dowiadujemy się, że urządzenie powinno posiadać dokładnie te same aparaty fotograficzne 12 MP. Względem poprzednika nie widzimy tu większych zmian co tym bardziej może nie stawiać urządzenia w dobrej pozycji do sprzedaży. Samsung Galaxy Z Flip 6 najprawdopodobniej otrzyma baterię pojemność 4000 mAh. Także tu akumulator nieco urośnie co wyjaśniałoby, dlaczego model 6 będzie nieco grubszy od poprzednika.

Samsung Galaxy Z Flip 6 pozuje na zdjęciach
Źródło: Smartprix

Nie mamy również informacji na temat premiery smartfona Samsung Galaxy Z Flip 6 jednak prawdopodobnym terminem jest pokrewna data z premierą modelu Samsung Galaxy Z Flip 5, czyli lipiec lub sierpniu. Czy tak faktycznie będzie? Trudno to potwierdzić, ale producenci często trzymają się podobnych terminów. Pewną informacją jest fakt, że telefon będzie miał funkcje Galaxy AI. Cena smartfona może wynosić około 999 dolarów, czyli około 4 tysięcy złotych.

Źródło: Smartprix

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!