Samsung Galaxy Z Flip ma kosztować w Europie aż 1599 euro

galaxy z flip

Już 11 lutego tego roku odbędzie się konferencja Samsunga. Koreański gigant tego dnia zaprezentuje światu nie tylko modele Galaxy S20, Galaxy S20 Plus czy Galaxy S20 Ultra, ale także drugą generację składaka. Mowa oczywiście o modelu Galaxy Z Flip. Na chwilę przed oficjalną premierą najprawdopodobniej poznaliśmy cenę tego urządzenia na Starym Kontynencie.

Samsung Galaxy Z Flip na wideo

W serwisie Twitter pojawił się krótki film pokazujący jak w rzeczywistości wygląda nadchodząca nowość Samsunga. Tym razem koreański gigant postawił na coś podobnego do Motoroli Moto RAZR. Obudowa w całości wykonana jest z tworzywa, które dość mocno odbija światło. Wygląda to nieźle, ale jednocześnie mi osobiście dużo bardziej do gustu przypadła wspomniana wcześniej Motorola Moto RAZR. W przypadku Samsunga Galaxy Z Flip moje wątpliwości wzbudza to, że pomiędzy dwoma wyświetlaczami znajduje się dość duża luka niedaleko zawiasów. Tym samym tam może zbierać się kurz czy inne zabrudzenia, które mogą powodować uszkodzenie ekranu. Miejmy jednak nadzieję, że koreański gigant wyciągnął wnioski z premiery Galaxy Folda i tym razem wszystko będzie dopracowane do perfekcji.

Na pleckach Samsunga Galaxy Z Flip zostaną umiejscowione dwa aparaty oraz niewielki ekran, który będzie wyświetlać godzinę czy datę. Sam ekran typu AMOLED ma mieć przekątną 6,7 cala i rozdzielczość 2636 x 1080 pikseli. Za wydajność odpowiedzialny będzie Qualcomm Snapdragon 855+. Jednostka ta będzie wspierana przez 8 GB RAM-u, a na pliki użytkownika zostanie przeznaczone 256 GB pamięci UFS 3.0. Według plotek główny aparat ma mieć 13 Mpix i światło f/1.8, a dodatkowym ma być obiektyw superszerokokątny 12 Mpix o świetle f/2.2. Na froncie natomiast zostanie umiejscowione oczko do zdjęć typu selfie o rozdzielczości 10 Mpix oraz świetle f/2.4.

Zobacz także: Pomimo problemów, Huawei sprzedał w 2019 roku więcej smartfonów niż Apple. Liderem nadal Samsung!

Całość powinna działać dzięki baterii o pojemności 3300 mAh. Wprawdzie sam koreański gigant nadal nie ujawnił ceny urządzenia, ale według plotek ta na Starym Kontynencie ma wynieść 1599 euro czyli około 6870 zł. Tym samym tanio nie będzie, ale musimy pamiętać o tym, że składane smartfony nadal są nowością na rynku mobilnym i ich produkcja jest zdecydowanie droższa niż w przypadku tradycyjnych urządzeń.

Co myślicie o Samsung Galaxy Z Flip? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!