Samsung i Google potwierdzają! Tego mogliśmy być pewni

Samsung

Sztuczna inteligencja to niewątpliwie temat numer jeden na świecie technologii. Obecnie praktycznie każdy producent rozwija usługi w tym zakresie. Niektórzy producenci łączą siły, aby możliwości i funkcje AI były jeszcze bardziej zaawansowane. Samsung i Google oficjalnie potwierdzili ścisłą współpracę przy rozwoju sztucznej inteligencji.

Samsung już pracuje nad nowymi funkcjami do Galaxy AI

Informacja o takim działaniu pochodzi z bardzo zaufanego źródła. Krótkim wpisem na portalu X pochwalił się Rick Osterloh (starszy wiceprezesa Google ds. platform i urządzeń) potwierdzając, że partnerstwo w zakresie AI między Samsungiem i Google “nigdy nie było silniejsze” wyrażając przy tym swoje zadowolenie jednocześnie licząc na wspaniałą współpracę. Oprócz wpisu na koncie Osterloha oficjalne konto Samsung Mobile również odniosło się do spotkania potwierdzając tym samym wspólne działania.

Przedstawiciel Google miał przyjemność spotkać się z TM Roh (prezesem Samsung Electronics) co może świadczyć o zaawansowanych rozmowach. Widzimy, że panowie spotkali się (biznesowym lunchu?) dyskutując o nowych możliwościach i funkcjach sztucznej inteligencji takich jak fenomenalna funkcja zwana “zakreśl kółko i wyszukaj”. Wpis na portalu X informuje nas, że obie firmy pracują „nad wspólną wizją dostarczania najlepszego ekosystemu produktów i usług dla Androida” zapowiadając tym samym, że nowoczesne rozwiązania AI dostępne na urządzenia Galaxy (z mocnym wsparciem Androida) są jeszcze przed nami. Takie wieści to świetna wiadomość dla wszystkich klientów. Na chwilę obecną nie wiemy, o jakich funkcjach jest mowa, ale patrząc na początki sztucznej inteligencji na rynku smartfonów obstawiam dynamiczny rozwój. Obawiam się, że tego typu usługi w niedalekiej przyszłości (już 2025 rok) mogą być płatne. Miejmy nadzieję, że będą tego warte.

Źródło: Gsmarena

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!