Samsung i drony? Wszystko na to wskazuje

samsung

Do tej pory słysząc nazwę Samsung w głowie u większości pojawiał się telefon, telewizor lub jakieś urządzenie AGD. Najnowszy patent koreańskiego producenta sugeruje jednak, że to może się niedługo zmienić.

Samsung wejdzie w rynek dronów

Wszyscy zgodzą się ze mną, że w kwestii bezzałogowych statków powietrznych dostępnych dla przeciętnego zjadacza chleba król jest tylko jeden – DJI. Oczywiście, na rynku mamy także innych producentów, którzy radzą sobie lepiej lub gorzej (Xiaomi, Yuneec i inni), jednakże to liczy się wyłącznie ta firma. I choć sam czasem dziwię się, że nikt do tej pory nie spróbował wyrwać berła Chińczykom, to z drugiej strony, trochę rozumiem konkurencję – drony nie są tak bardzo chodliwym towarem jak smartfony. Jednakże gdy rynek telefonów zaczyna się kurczyć, warto popatrzeć w kierunku innych urządzeń, jak teraz robi Samsung.

dron samsung

Koreański gigant nie ma ostatnio lekko. Chińska konkurencja co rusz prezentuje urządzenia lepsze lub niewiele gorsze, które jednocześnie wygrywają cenowo z produktami Samsunga. Jeśli dołożymy do tego kryzys związany z Galaxy Note 7 i koszty z tym związane wyjdzie nam naprawdę niezły problem. Nie jest więc zaskakujące, że producent, który wciąż jeszcze trzyma miano największego sprzedawcy smartfonów na świecie, chce spróbować wejść na inny, mniej oblężony rynek.

Patent na drona

W amerykańskim urzędzie patentowym pojawił się wniosek Samsunga, który jasno sugeruje kierunek nadchodzących działań Koreańczyków. Co więcej, producent ten najwyraźniej mocno chce uderzyć w DJI i prawdopodobnie pokaże coś, czego jeszcze żadna firma zajmująca się dronami nie zrobiła.

dron samsung

Patrząc na schematy udostępnione dla urzędu patentowego zauważyć można, że dron może być konwertowalny w większym stopniu, niż pozwalają na to obecne na rynku urządzenia. Składane mają być nie tylko śmigła, ale także rozłożyć będzie można całe “ciało” tego quadrocoptera.

“An aspect of the present disclosure provides a transformable drone in which an arm for fixing a propeller can be folded and unfolded against the main body (or an airframe) which may provide a transformable unmanned aerial vehicle which combines portability and flight performance through a transformable main body (or an airframe).”

Warto zauważyć także, że jest to już w sumie piąty patent Samsunga dotyczący statków powietrznych złożony w tym roku. Jeśli informacje te ostatecznie spowodują powstanie drona Koreańczyków, to dostanie on żyroskop, barometr, kompas, termometr, czujniki światła i ultradźwiękowe. Dodatkowo ma być mocno zintegrowany z oprogramowaniem telefonów Samsunga.

Czekacie na drona tego producenta?
Myślicie, że firma zajmująca się smartfonami może konkurować z DJI?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!