Samsung i Microsoft będą jeszcze mocniej współpracować. Zapowiada się niezwykle ciekawie!

galaxy note 10 front w ręce

Współpraca pomiędzy Samsungiem i Microsoftem trwa od dłuższego czasu. Jednak podczas premiery Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10 Plus na scenę wyszedł Satya Nadell, który ogłosił światu wyjątkowo ciekawą informację dającą nam wiele nadziei. O co dokładnie chodzi? Już tłumaczymy!

Android i Windows będą bardzo mocno współpracować

Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie prasowym Samsunga liderzy technologii współpracują oferując ciągłą łączność pomiędzy urządzeniami i platformami, wprowadzając nowe urządzenia, usługi i integracje. Zarówno Samsung jak i Microsoft chcą doprowadzić do sytuacji, w której Android i Windows będą czymś w rodzaju jednego ekosystemu. Jednocześnie ma być to bardzo mocna konkurencja dla rozwiązań Apple. Gigant z Cupertino znany jest z świetnej integracji swoich smartfonów, tabletów czy laptopów, ale już niedługo nie tylko on ma oferować takie udogodnienie.

Jesteśmy przekonani, że branża mobilna stoi u progu transformacji, w której pojedyncze urządzenia ustąpią pola płynnym i nieprzerwanym doświadczeniom połączenia z siecią dostępnym zawsze i wszędzie ― powiedział DJ Koh, President i CEO, IT & Mobile Communications Division, Samsung Electronics

Zobacz także: Samsung Galaxy Note 10 i Note 10 Plus zaprezentowane. Mamy dla Was pierwsze wrażenia i kod rabatowy na te modele!

Satya Nadell zapowiedział integrację galerii na smartfonach z chmurą OneDrive, a w smartfonach Galaxy Note 10 zastosowano specjalną funkcję o nazwie Link To Windows. Wystarczy kilka kliknięć aby zsynchronizować wszystkie wiadomości, powielić ekran z telefonu na komputer czy mieć dostęp do powiadomień. Ulepszone zostanie także działanie programu Outlook, która w pełni będzie zintegrowana z Samsungami. Tym samym koreański gigant chce udowodnić światu, że to właśnie smartfony z serii Galaxy Note są idealnym wyborem dla całego środowiska biznesowego.

dex
Samsung DEX

To jednak nie koniec nowości i innowacji. Od teraz tryb Link to Windows będzie współpracować z komputerami. Wystarczy kabel USB, aby przełączyć nasz smartfon w tryb desktopowy i korzystać z aplikacji mobilnych czy przesyłać pliki. Trzeba przyznać, że współpraca Samsunga z Microsoftem zapowiada się wyjątkowo dobrze. Z niecierpliwością czekamy na kolejne informacje na ten temat!

Co myślicie o współpracy pomiędzy Samsungiem i Microsoftem? Czy przekona was to do zakupu smartfona koreańskiego giganta? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!