Samsung Internet Browser jeszcze lepiej zadba o prywatność

samsung browser

Samsung Browser to naprawdę udana przeglądarka internetowa na Androida. Jak się okazuje, najnowsza beta wprowadza bardzo ciekawe nowości.

Samsung Internet Browser z ciekawymi nowościami

Samsung Internet Browser to przeglądarka internetowa, która domyślnie dostępna jest na smartfonach Samsunga. Ale warto zaznaczyć, że jest ona naprawdę dobra – jest szybka, funkcjonalna i do tego oferuje obsługę dodatków – w tym chociażby adblockerów. Jest ona również normalnie dostępna do instalacji na innych urządzeniach, gdzie równie dobrze się sprawdza.

Jak się okazuje, najnowsza Beta przeglądarki ukazuje nowości w Smart Anti Tracking. Jest to zbiór funkcjonalności, których celem jest ochrona użytkownika przed śledzeniem w sieci. Beta 17 wprowadza chociażby usuwanie wszystkich cookie regularnie co tydzień. Funkcja ta również stała się domyślnie włączona w USA, Korei i Europie Zachodniej (Unia Europejska + Wielka Brytania).

Od teraz mamy również coś na wzór HTTPS Everywhere, bowiem ten protokół ma być wszędzie wykorzystywany. Nowa tablica prywatności ma pokazać w jaki sposób Samsung Browser dba o prywatność użytkownika. Pojawiły się także inne nowości. Chociażby niestandardowe grupy kart oraz czytnik OCR (odczytywanie tekstu z grafik) wbudowany w przeglądarkę.

Samsung Browser w wersji stabilnej, jak i Beta można wygodnie pobrać prosto ze Sklepu Google Play. Program znajdziecie >>tutaj<<.

Źródło: Android Police

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!