Strona główna Aktualności Samsung naprawił Galaxy Folda. Smartfon ten już niedługo ma trafić do regularnej...

Samsung naprawił Galaxy Folda. Smartfon ten już niedługo ma trafić do regularnej sprzedaży

-

Bez wątpienia sprawa związana z problemami z Samsung Galaxy Foldem była jedną z najgłośniejszych w ostatnich miesiącach. Nic w tym dziwnego, ponieważ smartfon za niespełna 10000 zł powinien być w pełni sprawny. Teraz koreański gigant miał naprawić wszystkie wady i przygotować urządzenie do wejścia do regularnej sprzedaży.

Czy ktokolwiek kupi Galaxy Folda?

Głównym problemem składanego smartfona koreańskiego giganta okazała się folia, która była integralną częścią wyświetlacza. Tym samym zerwanie jej wiązało się z nieodwracalnym uszkodzeniem ekranu. Oczywiście taka informacja widniała na opakowaniu, ale, niestety, mało kto z nas zwraca uwagę na takie opisy. Jak donosi serwis Bloomberg Samsung zakończył prace nad poprawieniem wytrzymałości Galaxy Folda. Główną zmianą ma być zastosowanie takiej folii ochronnej, że jej zdjęcie nie będzie możliwe przez użytkownika. Z jednej strony to świetna wiadomość, a z drugiej nie wyobrażam sobie zakupu telefonu, w którym tak naprawdę nie możemy wymienić folii ochronnej. Co w sytuacji gdy ta po jakimś czasie będzie bardzo mocno zarysowana? Będzie to wyglądać nieestetycznie, a co więcej korzystanie z takiego telefonu nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy.

Zobacz także: CEO Samsunga naciskał na szybszą premierę Galaxy Folda. Teraz żałuje swojej decyzji

To jednak nie jedyna zmiana. Samsung miał skupić się także na zawiasach, pod które wcześniej mogły dostawać się pył czy kurz powodując niszczenie ekranu od środka. Koreański gigant deklaruje, że teraz problem ten został całkowicie rozwiązany i tak naprawdę składany wyświetlacz w Galaxy Foldzie bez większego problemu wytrzyma trudy dnia codziennego stawiane przez użytkownika.

Galaxy Fold na rynek ma trafić jeszcze w tym roku. Pytanie czy tak naprawdę znajdą się użytkownicy, którzy będą chcieli zaufać zapewnieniom Samsunga i jednocześnie wydać na smartfon prawie 10000 zł. Oczywiście recenzenci czy portale technologiczne otrzymają go w celu wykonania testów, ale mam wrażenie, że dla zwykłego użytkownika Galaxy Fold nie jest tak naprawdę ani niczym ciekawym ani potrzebnym. Niemniej jednak miejmy nadzieję, że tym razem będzie to urządzenie całkowicie pozbawione wad.

Co myślicie o Samsung Galaxy Fold? Czy waszym zdaniem smartfon ten ma szansę zdobyć popularność? Czekamy na komentarze!

Źródłoslashgear

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej