Samsung Pay w Polsce? To bardzo możliwe

Samsung Galaxy S10e

Co prawda, Apple Pay i Google Pay należą do najpopularniejszych standardów płatności bezstykowych, jednak na świecie jest ich znacznie więcej, czego przykładem może być Samsung Pay, który niestety nie jest dostępny w naszym kraju. Jak się jednak okazuje, całkiem możliwym jest to, że usługa płatnicza Koreańczyków wejdzie do Polski i to już w 2020 roku.

Wykorzystywanie NFC jest niezwykle wygodną formą płatności. W Polsce możemy skorzystać z dwóch tego typu usług (oprócz własnych standardów HCE niektórych banków), a są to Google Pay i Apple Pay. Z tego pierwszego korzystam niemalże codziennie, a jako narzędzie płatnicze służy mi smartfon Xiaomi Mi MIX 2S. Oczywiście do tej czynności można wykorzystać tablet, jak i smartwatch z Wear OS.

Możliwe, że już w 2020 Polacy będą mogli skorzystać z Samsung Pay

Samsung Pay to kolejny standard płatności wykorzystujących moduł NFC, który dostępny jest między innymi na smartfonach z logo Samsung jak i na smartwatchach z systemem Tizen. Niestety, usługa ta nie jest dostępna w Polsce i nic na to nie wskazywało, by ten stan miał się zmienić. Aż do teraz! Koreański gigant przyznał, że w 2020 zamierza wprowadzić Samsung Pay do kilku kolejnych państw. Póki co nie wiemy czy Polska znajdzie się na tej liście, jednak nasz oddział Samsunga tego nie wyklucza. Warto przypomnieć, że we wrześniu polscy użytkownicy byli pytani czy chcieliby móc korzystać z Samsung Pay. To właśnie przez ten fakt możemy spodziewać się wprowadzenia tejże usługi w naszym kraju.

Warto przeczytać: Play24 w końcu wprowadza obsługę płatności poprzez Apple Pay, Google Pay czy BLIKA

Wprowadzenie Samsung Pay szczególnie zadowoliłoby użytkowników smartwatchów od Samsunga. Dlaczego? Otóż pracują one na systemie Tizen, który nie obsługuje Google Pay, za to współpracuje ze standardem płatności od Koreańczyków. To sprawia, że możliwości takiego inteligentnego zegarka byłyby o wiele większe.

Chcielibyście móc korzystać z Samsung Pay w Polsce? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!