Play24 w końcu wprowadza obsługę płatności poprzez Apple Pay, Google Pay czy BLIKA

play24

Wraz z najnowszą aktualizacją aplikacji Play24 operator umożliwił użytkownikom ofert na abonament zupełnie nową funkcję. Od teraz w aplikacji ten będziemy w stanie szybko i wygodnie opłacać faktury za pomocą Google Pay, Apple Pay czy BLIKA.

Play24 z nowymi rodzajami płatności

Nowe metody regulowania rachunków mają znacząco ułatwić abonamentom sieci Play korzystanie z usług oferowanych przez operatora. Teraz nie będziemy musieli wpisywać jakichkolwiek danych przelewu, podawać numeru rachunku, danych odbiorcy czy podawania kwot. Całość odbywa się w obrębie aplikacji Play24 i wymaga jedynie kilku kliknięć, co przekłada się na to, że proces ten trwa dosłownie parę sekund.

Play24 w końcu wprowadza obsługę płatności poprzez Apple Pay, Google Pay czy BLIKA

Rozwój aplikacji Play24 jest kontynuacją drogi, którą Play rozpoczął na początku 2019, wprowadzając możliwość doładowania telefonu za pomocą płatności natywnych. Poza szybkością i wygodą, nowe sposoby opłacania faktury oferują także pełne bezpieczeństwo oraz ochronę prywatności użytkownika. Bezpieczeństwo oraz ochrona jest o tyle ważna, że użytkownicy coraz częściej zgłaszają wysyłanie fałszywych faktur, które do złudzenia przypominają te dostarczane przez operatorów. Aplikacja Play24 ma być miejscem, w którym najbezpieczniej można przeglądać i opłacać swoje rachunki.

Zobacz także: Rusza PLAY Polska Liga Mobilna czyli liga dla osób grających na smartfonach!

Oczywiście zaletą aplikacji fioletowego operatora jest to, że abonenci mogą samodzielnie obsługiwać swoje konto i dokonywać opłat przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Cały proces opłacania faktury składa się z kilku prostych kroków. Najpierw należy w menu Płatności zaznaczyć fakturę, która wymaga opłacenia i kliknąć przycisk Zapłać. Następnie na ekranie z podsumowaniem konieczne jest wybranie jednego z dostępnych sposobów płatności – Google Pay Apple Pay, BLIK lub przelewu bankowego. W ostatnim kroku wyświetlane jest potwierdzenie płatności oraz całkowity czas, w jakim została wykonana płatność. Opłacona faktura zostaje automatycznie przeniesiona do karty “Opłacone”. Aplikację Play24 możecie za darmo pobrać w App Store oraz Google Play.

Co myślicie o aplikacji Play24? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!