Samsung pokazuje jak może wyglądać kolejna generacja składanego smartfona

Samsung pokazuje jak może wyglądać kolejna generacja składanego smartfona

Bez wątpienia składane smartfony są nadal dla większości użytkowników jedynie ciekawostką, a nie urządzeniami, które mogą zdobyć prawdziwą popularność. Niemniej jednak to właśnie Samsung jako pierwszy wprowadził tego typu sprzęt na rynek i wszystko wskazuje na to, że koreański gigant nie zamierza zwalniać w tej kwestii tempa.

Samsung chce spróbować innej formy składania telefonu

Na konferencji Samsung Developers, która w głównej mierze przeznaczona jest dla developerów, przedstawiciele firmy poinformowali świat o projektach nowego smartfona. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w projekcie tym urządzenie posiada składany wyświetlacz. Co ciekawe nie jest on składany w taki sposób jak w Galaxy Foldzie, a raczej tak jak w znanych nam sprzed lat smartfonach z klapką. Warto jednak zaznaczyć, że Samsung nie potwierdzić rozpoczęcia prac na tego typu urządzeniem, a jedynie przyznał, że aktualnie badana jest taka forma telefonu. Jakie będą wyniki tych badań? Tego dowiemy się zapewne dopiero za jakiś czas.

Jakiś czas temu w sieci pojawiły się plotki, a nawet nieoficjalne rendery, które ukazywały nam właśnie smartfona wyglądającego jak tradycyjne telefony z klapką. Oczywiście zawias został zastąpiony składanym wyświetlaczem, a sam ekran zajmuje praktycznie cały front urządzenia. I tutaj konferencja Samsunga potwierdza te plotki.

Zobacz także: Exynos 990 oficjalnie zaprezentowany przez Samsunga. Nowe smartfony koreańskiego giganta mogą być wyjątkowo ciekawe

Przyznam szczerze, że liczę na to, że tym razem koreański gigant dopracuje swojego składaka do perfekcji przed wprowadzeniem go na rynek. Jeśli powtórzyłby się scenariusz z Galaxy Foldem, który tak naprawdę psuł się u recenzentów już pierwszego dnia to sporo osób może całkowicie stracić zaufanie do tego typu sprzętów. Jednocześnie druga generacja składanego smartfona może być tańsza, ponieważ Samsung nieustannie rozwija swoją technologię produkcji składanych wyświetlaczy. Kiedy zatem możemy spodziewać się premiery tego urządzenia? Plotki mówią o kwietniu 2020 roku, ale informacje te traktowałbym z lekkim przymrużeniem oka.

Co myślicie o tak wyglądającym smartfonie Samsunga? Czy waszym zdaniem jest to rozwiązanie praktyczniejsze niż to znane z Galaxy Folda? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!