Samsung pracuje nad matrycą 144 Mpix? Wszystko na to wskazuje

Samsung Galaxy S10e

Rozwój aparatów w smartfonach na przestrzeni ostatnich lat jest widoczny gołym okiem. Jednym z producentów odpowiedzialnych za produkcję matryc do telefonów jest Samsung. Koreański gigant ma teraz pracować nad czymś zupełnie nowym. Czymś co ma zrewolucjonizować rynek smartfonów!

Samsung pracuje nad matrycą 144 Mpix

Niedawno na rynek trafiła matryca 108 Mpix wyprodukowana właśnie przez Samsunga. W pierwszej kolejności aparat ten trafił do koncepcyjnego Mi MIXa Alpha, a następnie do Mi Note 10, który jest regularnie sprzedawany także w naszym kraju. Wiele wskazuje na to, że spora część przyszłorocznych flagowców także będzie korzystać z tej matrycy, a to ma zaoferować nam, użytkownikom, niespotykaną do tej pory jakość fotografii mobilnych. Teraz Ice Universe opublikowało na swoim koncie w serwisie Twitter informacje dotyczące wyjątkowo ciekawej nowości Samsunga.

Samsung pracuje nad matrycą 144 Mpix? Wszystko na to wskazuje
Grafika opublikowana przez Ice Universe

Wszystko wskazuje na to, że koreański gigant pracuje nad zupełnie nową matrycą. Ta ma być wykonana w procesie technologicznym FinFET 14 nm. Według Ice Universe proces ten jest wręcz niezbędny, aby wykonać matrycę, która będzie posiadać ponad 100 milionów pikseli. Nowość Samsunga ma otrzymać aż 144 Mpix. Jasne, ilość megapikseli nie koniecznie przekłada się na jakość zdjęć, ale już Mi Note 10 posiadający 108 Mpix pokazał nam, że Samsung stworzył coś co może być prawdziwą rewolucją. Warto także pamiętać o tym, że według specyfikacji Qualcomm Snapdragon 865 jest w stanie obsłużyć aparat o rozdzielczości aż 200 Mpix, a to oznacza, że przyszłość może być wyjątkowo ciekawa dla mobilnej fotografii.

Zobacz także: Rynek smartfonów 5G należy do Samsunga. Koreański gigant sprzedaje zdecydowanie najwięcej tych urządzeń

Czy nowa matryca Samsunga trafi do Galaxy S11? Przyznam szczerze, że wydaje mi się to niemożliwe. Jeśli koreański gigant faktycznie pracuje nad tą nowością to ta jeszcze musi przejść odpowiednią fazę testów zanim trafi do regularnej produkcji. Tym samym wykorzystanie tej matrycy może okazać się możliwe dopiero w drugiej połowie 2020 roku. Niemniej jednak miejmy nadzieję, że Samsung faktycznie czymś nas zaskoczy!

Czekacie na nowe matryce Samsunga? Jak ważna jest dla was w smartfonach kwestia zdjęć? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!