Samsung szykuje tańszą wersję Galaxy Folda. Tanio jednak wciąż nie będzie…

Samsung szykuje tańszą wersję Galaxy Folda. Tanio jednak wciąż nie będzie...

Samsung Galaxy Fold oraz Samsung Galaxy Z Flip podczas swoich premier przyciągnęły uwagę całego technologicznego świata. W końcu koreańska firma stanęła na czele frontu innowacji i dała skostniałemu rynkowi smartfonów długo wyczekiwany powiew świeżości. Wspomniane smartfony, choć są bardzo zaawansowane i innowacyjne, mają jeden kluczowy problem – wysoką cenę.

Tańszy Galaxy Fold Lite już w 2021

Już przed debiutem pierwotnego Galaxy Folda wiedzieliśmy, że będzie bardzo drogo. W chwili premiery, gdy ujawniono zaporową dla większości cenę 9000 zł, wiele osób wróżyło smartfonowi sromotną porażkę. A mimo to, jak sami widzieliśmy, koreańskiemu producentowi udało się sprzedaż całkiem pokaźną liczbę egzemplarzy. Spodziewana porażka okazała się być w rzeczywistości sukcesem i sygnałem dla producentów, że rynek oczekuje tego typu urządzeń.

Samsung szykuje tańszą wersję Galaxy Folda. Tanio jednak wciąż nie będzie...

Najnowsze informacje dotyczące tańszej odmiany składanego smartfona sugerują, że będzie on wyceniony na kwotę bliską 1100 dolarów (ok. 4370 zł). Będzie to zatem cena, którą odznaczają się sprzedawane w Polsce flagowce z wyższej półki. Z kolei render urządzenia, który dostał się do sieci wskazuje, że na rozkładanym ekranie pojawi się otwór na kamerkę do selfie – w pierwowzorze aparat przedni umieszczony był na mało estetycznej wyspie w prawym rogu wyświetlacza. Ekran zachowa jednak swoje proporcje względem oryginalnego modelu. Zmianie mają ulec podzespoły, aby finalna cena była jak najniższa. Na tę chwilę nie wiadomo jednak, na których komponentach oszczędzi producent. Smartfon ma się pojawić na początku 2021 roku.

Rynek weryfikuje ceny składanych smartfonów

Czy można ufać temu wyciekowi? Obecnie wszelkie informacje na temat Galaxy Folda Lite traktowałbym ze sporym przymrużeniem oka. Niemniej jednak stanowią one w pewnym sensie potwierdzenie, że producenci dążą do obniżania cen składanych smartfonów. Najtańszy tego typu smartfon oferowany w Polsce to Samsung Galaxy Z Flip, którego cena wynosi 6600 zł. Producenci mają więc spore pole do popisu w kwestii zapewnienia klientom uczciwego stosunku jakości i oferowanej funkcjonalności do ceny produktu.

Co sądzicie o składanych smartfonach? Czy nadchodzący Galaxy Fold Lite pomoże w popularyzacji tych urządzeń na rynku?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!