Segway stworzyło S-Pod czyli fotel dla osób, które nie lubią chodzić

Segway stworzyło S-Pod czyli fotel dla osób, które nie lubią chodzić

Segway prezentuje kolejną nowość na chwilę przed rozpoczęciem targów CES 2020 w Las Vegas. Tym razem nie jest to jednak hulajnoga elektryczna, a fotel wyposażony w silnik oraz koła. Dla kogo zatem przeznaczony jest ten sprzęt? Przyjrzyjmy się mu bliżej!

Segway S-Pod

Targi Consumer Electronic Show w Las Vegas rozpoczną się już 7 stycznia. Oczywiście w Stanach Zjednoczonych pojawi się firma Segway, która pokaże światu sporo nowości. Co ciekawe producent postanowił ujawnić szczegóły kolejnej z nich jeszcze przed samymi targami, a to oznacza, że tak naprawdę na CES 2020 możemy nie zobaczyć nic nowego, a jednocześnie osoby, które osobiście pojawią się w Las Vegas będą mogły na żywo zobaczyć jak wyglądają nowości na żywo. Czym jest Segway S-Pod? Jest to dwukołowy pojazd, który przypomina fotel. Sprzęt ten z w pewnym stopniu przypomina wózek inwalidzki, ale jest to urządzenie stworzone dla każdego, nawet w pełni zdrowego, użytkownika. Może też kojarzyć się z fotelami z bajki Disenya – WALL·E…

Segway stworzyło S-Pod czyli fotel dla osób, które nie lubią chodzić

Po co nam pojazd elektryczny, który na dobre zastąpi chodzenie? Segway S-Pod ma sprawdzić się jako narzędzie pracy dla osób, które korzystają z tradycyjnego jeździka Segwaya czyli na przykład ochroniarzy. Komfort poruszania się ma być zdecydowanie wyższy, a jednocześnie nie będą tak bardzo obciążone plecy czy nogi. S-Pod może osiągnąć prędkość maksymalną wynoszącą 40 km/h, a na jednym ładowaniu pojazd przejedzie nawet 60 kilometrów.

Zobacz także: Nowa hulajnoga elektryczna Segway-Ninebot trafia na rynek

Niestety, ale producent nie ujawnił nawet przybliżonej ceny swojej nowości. Bez wątpienia tanio nie będzie, ale myślę, że i tak znajdą się osoby, które będą zainteresowane kupnem tego urządzenia. Segway S-Pod ma trafić do sprzedaży dopiero pod koniec 2020 roku. Możliwe, że firma chce dopracować swoje rozwiązanie do perfekcji i dać fanom marki coś, co w pełni sprosta ich oczekiwaniom. Z jednej strony S-Pod to coś ciekawego, a z drugiej czy taki fotel na kółkach faktycznie jest potrzebny zdrowym ludziom? Czas pokaże.

Co myślicie o Segway S-Pod? Czy waszym zdaniem taki pojazd ma sens? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!