Acer chce być eko i pomóc w tym mają nowe urządzenia z serii Vero

Acer chce być eko i pomóc w tym mają nowe urządzenia z serii Vero

Podczas globalnej konferencji Acer zaprezentował sporo nowości z serii Vero, która przede wszystkim skupia się na ekologii. Jak zatem prezentują się nowości producenta stworzone z materiałów z recyklingu? Oto, co przygotował dla nas Acer

Acer TravelMate Vero

Jak podaje producent, model ten sprawdzi się przede wszystkim w biznesie. Co ciekawe, laptop zbudowany jest w 30% z plastiku, który pochodzi z recyklingu. Za wydajność urządzenia odpowiada procesor Intel Core i7 11 generacji, 16 GB pamięci  DDR4 RAM oraz 1 TB dysk SSD. Firmy mogą docenić fakt, że oprogramowanie pozwala zmienić logo wyświetlane na ekranie po uruchomieniu laptopa. Producent chwali się także, że na pokładzie laptopa znalazło się szereg rozwiązań dbających o bezpieczeństwo – moduł TPM, który pozwala użytkownikowi zarządzać strukturą i bezpieczeństwem całej organizacji oraz gniazdo Kensington Lock, które natomiast gwarantuje fizyczną ochronę wrażliwych danych. 

Acer Aspire Vero

Jest to kolejny laptop zaprezentowany podczas wydarzenia, który również charakteryzuje się obudową wykonaną w 30% z materiałów z recyklingu (PCR). Producent informuje, że przekłada się to na ograniczenie emisji Co2 w procesie produkcji obudowy o 21% Co ciekawe, klawisze również składają się z plastiku PCR. Samo opakowanie nadaje się w 100% do recyklingu i zostało ono wyróżnione nagrodą Red Dot. 

Sam laptop może pochwalić się 15,6-calowym wyświetlaczem FHD nadającym się w 99% do ponownego przetworzenia. Pod „maską” ulokowano procesor Intel Core i5 lub i7 11 generacji z układem graficznym Intel Iris X. Na wyposażeniu nie zabrakło karty sieciowej Wi-Fi 6, portu USB typu C, dwóch portów USB-A, HDMI, Ethernet oraz gniazda na słuchawki. Należy także wspomnieć o obecności czytnika linii papilarnych, który znajduje się w touchpadzie. Firma skupiła się na oprogramowaniu, a dokładnie mówiąc na rozwiązaniu VeroSense pozwalającym wybrać tryb pracy komputera. 

Acer Veriton Vero Mini

To komputer stacjonarny w wersji mini, który również jest eko. Obudowa tego urządzenia została wykonana w 25% z plastiku z odzysku. Ten niewielki komputer, który został wyposażony w procesor Intel Core vPro z zintegrowanym układem graficznym. Zestaw uzupełnia do 64 GB pamięci RAM, dysk HDD do 2TB i dysk M.2 do 1 TB.  Dział IT może zarządzać wszystkimi komputerami firmowymi przy użyciu zainstalowanych narzędzi, takich jak Acer Office Manager oraz Acer Control Center. 

Acer Vero BR277

Do omawianego przed chwilą mini komputera stacjonarnego warto także dołożyć monitor. Producent pomyślał także o tym, dzięki czemu zainteresowani użytkownicy mogą zakupić eco monitor. Tego typu rozwiązanie charakteryzuje się ponownie z obudowy wykonanej w 50%  z przetworzonego plastiku, a dodatkowo monitor posiada certyfikat energooszczędności Energy Star, TCO i EPEAT.  Vero BR277 charakteryzuje się wyświetlaczem o przekątnej 27 cali i jasności na poziomie 250 nitów. 

Acer chce być eko i pomóc w tym mają nowe urządzenia z serii Vero

Acer skupił się także na rozwiązaniach poprawiających użytkowanie monitora. PRzede wszystkim zastosowano pakiet VisionCare chroniący nasz wzrok podczas długotrwałego użytkowania. Jest też technologią ComfyView, która z kolei eliminuje zjawisko szkodliwego migotania. Na koniec warto wspomnieć o technologii minimalizującej ilość światła niebieskiego nazwaną BlueLightShield. 

Akcesoria

Firma Acer zaprezentowała także ekologiczne akcesoria z serii Vero. Najciekawsze wydaje się być mysz Macaron Vero, ale nie należy również zapominać o podkładkach pod mysz i futerałach na laptopy. 

Ceny i dostępność

Acer Aspire Vero z procesorem COre i5  11 generacji dostępny będzie w sklepie x-kom już w listopadzie w cenie wynoszącej 3199 złotych, natomiast Vero w wariancie z procesorem Intel Core i7 11 generacji wyceniony został na 3649 złotych i trafi na sklepowe półki w połowie grudnia. Za TravelMate Vero przyjdzie nam zapłacić 3499 złotych, a Veriton Vero Mini to wydatek rzędu 2799 złotych. Co ważne, oba sprzęty pojawią się w Polsce w pierwszym kwartale 2022 roku. Informacje na temat ceny i dostępności akcesoriów zostaną udostępnione wkrótce. 

Źródło: Informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!