Seria Huawei Mate 40 może otrzymać główny aparat 108 Mpix

huawei mate 30 pro front góra

Wszystko wskazuje na to, że już w październiku tego roku na rynek trafi Huawei Mate 40 oraz Mate 40 Pro. Tak naprawdę do tego wydarzenia pozostało jeszcze sporo czasu, ale w sieci pojawiają się kolejne plotki dotyczące tych urządzeń. Wszystko wskazuje na to, że chiński producent będzie chciał przenieść jakość zdjęć na jeszcze wyższy poziom!

Nowości Huawei z aparatem 108 Mpix?

Tak naprawdę na tę chwilę nie wiemy zbyt wiele na temat Mate 40 oraz Mate 40 Pro. Oba te smartfony mają zadebiutować z Kirinem 1020 czyli ostatnim procesorem stworzonym dla chińskiego producenta przez TSMC. Jednocześnie jednostka ta ma znacząco poprawić wydajność, a dodatkowo zauważalnie obniżyć zużycie energii. Szczegóły dotyczące Kirina 1020 możemy poznać jeszcze przed premierą nadchodzących nowości producenta z Państwa Środka, ale jednocześnie nie spodziewałbym się, że nastąpi to w najbliższym czasie.

Teraz w sieci pojawiły się plotki dotyczące aparatów, a dokładniej głównego oczka. Matryca 108 Mpix nie jest niczym nowym na rynku mobilnym. Po raz pierwszy widzieliśmy ją w Mi CC9 Pro, a następnie w Xiaomi Mi Note 10 oraz Mi Note 10 Pro. Następnie sensor tworzony przez Samsunga trafił do topowych urządzeń koreańskiego giganta czy Xiaomi. I tak jak za ilością megapikseli nie koniecznie idzie także jakość zdjęć, tak w przypadku matrycy 108 Mpix zyskujemy sporą ilość szczegółów oraz możliwość drukowania fotografii na zdecydowanie większym formacie.

Zobacz także: Redmi 9 odnaleziony w TENAA w wersji z 6 GB RAM-u oraz 128 GB pamięci wewnętrznej

I wszystko wskazuje na to, że dokładnie ta sama matryca pojawi się w przypadku Huawei Mate 40 i Mate 40 Pro. Do tej pory flagowce tego producenta oferowały naprawdę rewelacyjną jakość zdjęć i to zarówno w dzień jak i w nocy. Czy wykorzystanie sensora Samsunga przeniesie jakość fotografii mobilnych na zupełnie nowy poziom? Bardzo możliwe. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje na ten temat!

Na zdjęciu głównym znajduje się Mate 30 Pro, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Czekacie na nowości Huawei? Czego oczekujecie po Mate 40 oraz Mate 40 Pro? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!