Seria Huawei P60 już wkrótce może zadebiutować na rynku! Wiemy, co zaoferują poszczególne modele

Huawei P60 Pro
Huawei P60 Pro (autor grafiki: CConceptCreator)

Seria Huawei P50 zadebiutowała na rynku już stosunkowo dawno, gdyż oficjalna premiera tej generacji odbyła się w lipcu 2021 roku. Najnowsze plotki sugerują, że producent planuje wprowadzić w tym roku kolejną generację. Oto, co wiemy na temat Huawei P60 oraz Huawei P60 Pro. 

Pierwsze plotki na temat Huawei P60 i Huawei P60 Pro

Zacznijmy od Huawei P60 Pro, gdyż będzie to model zdecydowanie ciekawszy. Jak sugerują plotki, smartfon zostanie wyposażony w 6,6-calowy wyświetlacz OLED produkcji BOE o rozdzielczości 1440×3200 pikseli, częstotliwości odświeżania obrazu 120 Hz oraz PWM o częstotliwości 1920 Hz. Sercem P60 Pro zostać ma procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, który pozbawiony zostanie modułu 5G. 

Seria Huawei P60 już wkrótce może zadebiutować na rynku! Wiemy, co zaoferują poszczególne modele
źródło: MyDrivers

Flagowe smartfony Huawei od zawsze mogły pochwalić się bardzo dobrymi aparatami, czego potwierdzeniem był fakt, że od lat przodują w rankingach najlepszych fotosmartfonów. Wszystko wskazuje na to, że przypadku omawianego modelu może być tak samo. Urządzenie oferować ma aparat główny Sony IMX888 o rozdzielczości 50 Mpx, teleobiektyw OmniVision OV64B o rozdzielczości 64 Mpx oraz obiektyw ultraszerokokątny 50 Mpx (prawdopodobnie Sony IMX858). Na froncie znaleźć się ma natomiast kamerka do selfie i rozmów wideo o rozdzielczości 32 Mpx. 

Wiemy także, że za magazynowanie energii w Huawei P60 Pro odpowiadać ma akumulator o pojemności 5000 mAh z technologią szybkiego ładowania przewodowego o mocy 100 W oraz ładowaniem bezprzewodowym o mocy 50 W. 

Seria Huawei P60 już wkrótce może zadebiutować na rynku! Wiemy, co zaoferują poszczególne modele
źródło: Rodent950 (Twitter)

O Huawei P60 nie wiemy natomiast zbyt wiele. Informacje pojawiające się w sieci sugerują, że smartfon ma oferować aparat główny Sony IMX789 o rozdzielczości 52 Mpx, aparat ultraszerokokątny Sony IMX858 o rozdzielczości 50 Mpx oraz teleobiektyw o rozdzielczości 16 Mpx (prawdopodobnie Sony IMX351). 

W dalszym ciągu tajemnicą pozostaje data premiery flagowej serii P60 od Huawei. Nieoficjalnie mówi się jednak, że wspomniane smartfony mogą zadebiutować oficjalnie na rynku w marcu tego roku. Z pewnością w ciągu kilku najbliższych tygodniach smartfony z tej serii będą bohaterami nowych przecieków.

Źródło: GSMArena, MyDrivers

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!